Reklama

Choinka dla dzieci z KGW Jakówki (galeria)

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Jakówkach zorganizowały dla dzieci bal choinkowy w starym stylu, który im samym przywołał wspomnienia z dzieciństwa. Święty Mikołaj przybył z prezentami, nie zabrakło również poczęstunku oraz zabaw i konkursów z nagrodami.

Pomysł na zabawę choinkową zrodził się w naszych głowach podczas przygotowywania do jarmarku bożonarodzeniowego. Postanowiłyśmy, że przychód ze sprzedaży naszego rękodzieła przeznaczymy na przygotowanie dzieciom choinki. Takiej choinki w starym stylu, choinki, która kojarzy się co niektórym paniom z naszego koła z czasami dzieciństwa – wyjaśniają szczegóły inicjatywy członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Jakówkach. – Jesteśmy dość spontanicznym kołem i często działamy właśnie w taki sposób. Mamy pomysł, więc co by się nie działo, dążymy do tego, aby ten pomysł zrealiziwać. Tak było z choinką.

Termin został ustalony na 14 stycznia 2023r. – Trochę obawiałyśmy się niskiej frekwencji, gdyż jest to czas dużej liczby zachorowań. Na szczęście wszystko udało się idealnie.

Było dużo zabawy, tańców, konkursów z nagrodami oraz dyplomami. Panie postarały się, aby żadnego dziecka nie pominąć. Każde dziecko wyszło z nagrodą oraz dyplomem. Jeśli nie za śpiewanie kolędy to za piękne przebranie lub sam udział w zabawie. Każdy, bez względu na wiek, mógł zrobić zdjęcie w fotobudce ze skrzatem, którą specjalnie na ten dzień przygotowała jedna z uzdolnionych kobiet. Nie zabrakło także straw dla ciała. Największym zainteresowaniem cieszyły się gofry z bitą śmietaną i dodatkami. Były również kanapki, ciasteczka, kompocik oraz słodycze.

Kulminacyjnym punktem zabawy była oczywiście wizyta Świętego Mikołaja. Radość była ogromna, bo wszystkie dzieci zostały obdarowane. Jak wielkie było zdziwienie dorosłych uczestników zabawy, gdy okazało się że Mikołaj nie zapomniał również o nich. – Słowa jednej z pań „Dziewczyny, poczułam się dosłownie jak dziecko. Dziękuję” były dla nas najpiękniejszym dowodem na to, że to, co robimy, jest dobre, ważne i przede wszystkim potrzebne w tych trudnych i dziwnych czasach. Takie sytuacje dodają nam skrzydeł i sił do kolejnych działań. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami, a także tym, którzy nie mogli być, ale wspierali nas dobrym słowem i wysyłali do nas pozytywne myśli. Bez Was by się to nie udało. Z Wami możemy wszystko – podkreślają członkinie KGW Jakówki.

materiał, tekst i zdjęcia: Agnieszka Urbanowicz, KGW Jakówki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama