Reklama

Srebrna tarcza międzyrzeckiego „ekonomika” w rankingu najlepszych techników w Polsce

W XXV edycji Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” przeanalizowały wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu. Zespół Szkół Ekonomicznych znalazł się na 263 pozycji w Rankingu Głównym oraz na 241 w Rankingu Maturalnym. W województwie lubelskim tym samym uplasował się na 15 miejscu wśród szkół technicznych.

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum – szkoły, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Informacje mogą czerpać z pięciu rankingów, w tym dwóch głównych: Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2023 i Rankingu Techników 2023 oraz trzech ogólnopolskich rankingów dodatkowych: Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących 2023, Rankingu Maturalnego Techników 2023 oraz Rankingu Szkół Olimpijskich 2023.

Kryteria Rankingu Techników 2023 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Zespół Szkół Ekonomicznych znalazł się na 263 pozycji w Rankingu Głównym Techników 2023 (awans o 228 pozycji w stosunku do roku 2022) oraz na 241 w Rankingu Maturalnym Techników 2023 w Polsce (w minionym roku miejsce 270). W województwie lubelskim tym samym uplasował się na 15 miejscu wśród szkół technicznych.

„Nasza obecność w Rankingu ‘Perspektyw’ staje się już tradycją szkoły. Jest to kolejna nasza tarcza, a wyniki świadczą o tym, iż Zespół Szkół Ekonomicznych od lat kształci młodzież na najwyższym poziomie, nie tylko w zakresie przedmiotów zawodowych, ale również ogólnokształcących. Wysoka pozycja szkoły w rankingu jest dla nas powodem do dumy, a dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych może stanowić cenną wskazówkę w wyborze miejsca dalszej nauki.”, powiedział Robert Matejek, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim.

 

materiał, tekst i zdjęcia: Izabela Hodun, ZSE w Międzyrzecu Podlaskim
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama