Reklama

Parczew: Potrzebny samochód dla niepełnosprawnych

208 tysięcy złotych – tyle kosztuje nowy bus przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami, o który zabiega Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie. Obecny ma już 10 lat i niezwłocznie musi przejść na emeryturę. Pokonywał ponad 300 km dziennie, zabierając na zajęcia uczestników z aż 13 miejscowości. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o wsparcie finansowe na zakup nowego pojazdu!

Zakup samochodu to już konieczność. – Jeśli samochód nie będzie sprawny, nie będzie możliwości dowożenia podopiecznych do placówki. Jego dotychczasowe remonty pochłaniały znaczne środki z budżetu placówki – martwi się Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik WTZ w Parczewie.

Placówka powstała w 2005 roku i jest miejscem pobytu dla 32 osób z terenu powiatu parczewskiego z różnymi typami niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym. Podopieczni mogą się tam rozwijać, rehabilitować, biorą udział w terapii i wyjazdach integracyjnych.

Samochód, którym dowozimy obecnie osoby niepełnosprawne na zajęcia pokonuje bardzo długie trasy i coraz częściej się psuje, co powoduje problemy z dowozem naszych uczestników, dlatego wymaga już wymiany. Bardzo zależy nam także na bezpieczeństwie uczestników w trakcie podróży busem – podkreśla ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Warsztat otrzyma od PFRON dofinansowanie na zakup samochodu w kwocie 120 tys. złotych. Potrzebne jest jeszcze ok. 90 tys., aby zakup pojazdu doszedł do skutku.

Aby wesprzeć zakup samochodu należy wpłacić dowolną kwotę na konto Bank Spółdzielczy 86 8042 0006 0014 4560 2000 0010 z dopiskiem „Na zakup samochodu”.

 

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst  i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama