Reklama

Kolędowanie międzypokoleniowe w Rzeczycy (film) (galeria)

Klub Seniora "Szarotka" z Rzeczycy zaprosił swoich gości do miejscowej świetlicy na "Kolędowanie międzypokoleniowe", podczas którego seniorzy i ich wnukowie lub rodzice z dziećmi śpiewali wspólnie kolędy i pastorałki.

Jak sama nazwa wydarzenia wskazuje, tego dnia na scenie pojawili się przedstawiciele kilku pokoleń. – Kolędowanie międzypokoleniowe miało na celu zbliżenie środowiska pokoleniowego w czynnym śpiewaniu kolęd. A to nawet coś więcej niż samo śpiewanie. To zjednoczenie, wspólna więź. I o to nam właśnie chodzi, bo człowiek po to żyje, żeby współistnieć. Ktoś kiedyś powiedział, że człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi i to prawda, do tego dążymy – wyjaśnia prezes Klubu Seniora „Szarotka” w Rzeczycy Teresa Kuraszyk.

W tym roku będący organizatorem imprezy klub seniora postawił na dzieci. We wspólnym projekcie wzięły udział dzieci z przedszkola i szkoły w Rzeczycy, ze szkoły podstawowej w Rogoźnicy, przedstawiciele wolontariatu. – To nas bardzo cieszy, widzimy ich rozwój. Chcemy poprzez takie wydarzenie pomóc im w osiąganiu ich celów, bo, jak zawsze powtarzam, trzeba sięgać po marzenia – podkreśla pani prezes.

Wspólne kolędowanie to również wspólne spędzenie przyjemnego czasu przy smacznie zastawionym stole, o co także zadbali członkowie klubu.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Krzysztof Lewczuk
film: Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama