Reklama

Międzyrzec Podlaski: Nie ustąpiła pierwszeństwa na przejściu dla pieszych

Wczoraj po południu w Międzyrzecu Podlaskim, 57-letnia kierująca osobową Mazdą potrąciła przechodzącą przez oznakowane przejście pieszą. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Teraz ustalamy szczegółowe okoliczności tego zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę!

Wczoraj po godzinie 18.00 dyżurny komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim otrzymał zgłoszenie, z którego wnikało, że do szpitala trafiła 62-letnia mieszkanka Warszawy, która została potrącona na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło na ulicy Warszawskiej.

Na miejscu mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierująca osobową Mazdą 57-letnia mieszkanka miasta prawdopodobnie w wyniku niezachowania należytej ostrożności, najechała na pieszą przechodzącą przez oznakowane przejście.

W wyniku zdarzenia 62-latka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Kobiety uczestniczące w wypadku były trzeźwe. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Wyjaśniamy okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Pamiętajmy, że każdy kierowca, który dojeżdża do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Powinien zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama