Reklama

Słodka niedziela dla Paulinki (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 15 stycznia 2023
, godz. 07:00
W dniu 15 stycznia w parafii w Rossoszu po każdej mszy świętej będzie prowadzona sprzedaż ciast na rzecz kilkuletniej Paulinki Tarasiuk, mieszkanki gminy Sosnówka, która potrzebuje pilnej operacji serca.

Dziewczynka ma 7 lat i zmaga się z wrodzoną, skomplikowaną wadą serca (Tetralogią Fallota). Ma za sobą trzy operacje, które nie przyniosły spodziewanego efektu. Możliwości leczenia w Polsce już się wyczerpały. Szansą jest zabieg w Stanach Zjednoczonych. Jego koszt to około 1,5 mln złotych. Do pełnej kwoty brakuje jeszcze kilkuset tysięcy złotych. Stan Paulinki pogarsza się z miesiąca na miesiąc. Jej serce jest bardzo słabe. Operacja musi odbyć się jak najszybciej.

Parafia w Rossoszu przyłącza się do akcji pomocy przygotowując kiermasz ciast, które będą rozprowadzane w małych pakietach po każdej mszy świętej. Uzyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na leczenie dziewczynki. Chętni, którzy chcieliby ofiarować ciasto na ten cel, mogą przywieźć je w sobotę 14 stycznia do salki pod plebanią w godzinach 17.00-19.00. Wszystkie ciasta zostaną poporcjowane i przeznaczone na kiermasz.

 

materiał: Parafia w Rossoszu
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama