Reklama

Jak sprzedać mieszkanie w Lublinie? Krótki poradnik

Coraz więcej osób decyduje się na samodzielną sprzedaż mieszkania. O czym warto pamiętać, przygotowując się do tej transakcji? To wyjaśniamy w poradniku dla mieszkańców Lublina. 

Jak samodzielnie sprzedać mieszkania w Lublinie?

Jeśli mieszkanie sprzedajemy bez pomocy biura nieruchomości, musimy samodzielnie zadbać o przebieg całego procesu. Przygotowania powinny obejmować przystosowanie samego lokalu, opracowanie i publikację ogłoszenia oraz wycenę. Ten pierwszy aspekt to przede wszystkim remont, który znacznie podniesie cenę nieruchomości – zwłaszcza jeśli w jego ramach wymienimy instalacje oraz urządzenia grzewcze. Ogłoszenie powinno być rzeczowe i skupiać się na dobrych stronach danego lokalu. Warto opublikować je w serwisach, które cieszą się popularnością wśród kupujących i umożliwiają im szybkie znalezienie ofert dopasowanych do ich potrzeb – np. Kazo.

 

Dwupokojowe mieszkanie na sprzedaż. Na co zwracają uwagę kupujący?

By z góry ocenić szanse na szybkie znalezienie kupca i trafnie wycenić daną nieruchomość, warto sprawdzić, czy wpisuje się ona w ogólne kryteria atrakcyjności istotne dla większości kupujących. Wśród nich znaczenie mają przede wszystkim lokalizacja, orientacja (szczególnie cenione są lokale z oknami na południe i mieszkanie dwustronne) oraz piętro (tu preferencje kupujących mogą być bardzo zróżnicowane). Poza tym ogromne znaczenie ma oczywiście stan techniczny lokalu – im mniejsze nakłady będzie musiał ponieść nowy właściciel, tym chętniej zdecyduje się na zapłacenie większej sumy. 

 

3-pokojowe mieszkanie czy kawalerka? Jaka wielkość i układ mieszkania są najpopularniejsze?

Oczywiście nawet po spełnieniu wymienionych wyżej warunków może okazać się, że znalezienie kupca wcale nie jest łatwe. Tak będzie przede wszystkim w przypadku, gdy lokal nie ma cech poszukiwanych w danym momencie przez większość kupujących. Najłatwiejsze zadanie będziemy mieli, jeśli mieszkanie składa się z kilku pomieszczeń, w tym wydzielonej łazienki i WC. Oczywiście na rynku sporym zainteresowaniem cieszą się też kawalerki i inne lokale o mniejszym metrażu. Często są one kupowane w celach inwestycyjnych, z myślą o późniejszym wynajmie licznym w naszym mieście studentom. Można więc stwierdzić, że na lubelskim rynku nieruchomości jest miejsce dla wielu różnych typów lokalów. 

 

Sprzedajemy mieszkanie. Lublin – jak przygotować do sprzedaży czteropokojowe mieszkanie?

Wielkość i standard mieszkania w naturalny sposób wpływają na to, jak uważnie będą przyglądać mu się potencjalni kupujący. Planując sprzedaż dużego lub z innych względów drogiego lokalu, należy szczególnie dużo uwagi poświęcić na przygotowanie wnętrz. W takich przypadkach warto skorzystać z usługi home stagingu. W jej ramach specjaliści zaaranżują mieszkanie w ten sposób, by było ono jak najbardziej atrakcyjne dla kupujących. Zadbają ponadto o czynniki, które poprzez kształtowanie nastrojów mogą wpłynąć na ich decyzję, np. zapachy. 

 

Ile kosztują lokale w centrum miasta?

Na cenę lokalu wpływają różne czynniki. Inną cenę osiągnie dwupokojowe mieszkanie położone w mniej prestiżowej okolicy, inną zaś przestronny apartament zlokalizowany przy reprezentacyjnej ulicy. W Lublinie, tak jak w pozostałych miastach, cena nieruchomości może być uzależniona od różnych czynników. Jak można dowiedzieć się na https://kazo.pl/mieszkania/lublin, najtańsze kawalerki w stolicy Lubelszczyzny kosztują ok. 100 tys. złotych. Za mieszkania o większej powierzchni i wyższym standardzie, zlokalizowane w nowych obiektach, można natomiast otrzymać nawet ponad 2 miliony złotych. 

 

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama