Reklama

Świąteczna atmosfera w Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach (galeria)

W środę, tuż przed zimową przerwą świąteczną, w Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach świąteczny nastrój wprowadzili uczniowie klasy III, którzy pod kierunkiem wychowawczyni Alicji Sołoducha zaprezentowali niezwykły montaż słowno – muzyczny pt. „Porządki w niebie”. Spotkanie było okazją do podsumowania konkursów o tematyce świątecznej.

Jak co roku, uczniowie wzięli udział w konkursach, których celem jest kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. W Międzyszkolnym konkursie pieśni i piosenki bożonarodzeniowej zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. K. Makuszyńskiego w Rzeczycy naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III – Michał Pytka, zajmując III miejsce w kategorii klas I-III.

W tegorocznej V edycji Wojewódzkiego Konkursu Świątecznego „Najpiękniejsza bombka choinkowa”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie, w gronie laureatów znaleźli się: Jakub Grom i Klaudia Wysokińska, kl. III (opiekun: Alicja Sołoducha) oraz Sandra Jarzyna, kl. V (opiekun: Ewa Stawska).

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Świąteczna kartka”, ogłoszony przez Posła do PE Krzysztofa Hetmana. Za udział w konkursie i przygotowanie pięknych prac plastycznych wszyscy uczniowie otrzymali świąteczne upominki (Jakub Kisiel – kl. I, Hanna Moroz – kl. II, Jakub Grom, Zofia Mroczek, Paweł Mularewicz, Klaudia Wysokińska, Jan Szelest, Antoni Wawryszuk – kl. III, Sandra Jarzyna – kl. V, Weronika Grom – kl. VI). Na zakończenie spotkania pani dyrektor Katarzyna Krawczyk skierowała do całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne.

Magiczną atmosferę zagwarantowały również przedszkolaki, które przygotowały przepiękne widowisko o Bożym Narodzeniu. W jasełkach pod hasłem „Jest taka jedna noc” udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne, a na widowni zasiedli wzruszeni rodzice oraz pani dyrektor. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Maryi i Józefa, odkryć na nowo wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców i aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu dzieci i gości. Mali aktorzy z przejęciem odegrali sceny z betlejemskiej stajenki, czym zasłużyli na gromkie brawa. Po życzeniach i podzieleniu się opłatkiem dzieci podarowały swoim rodzicom własnoręcznie upieczone i ozdobione podczas zajęć w przedszkolu pierniczki oraz sianko na wigilijny stół.

Miłym akcentem było podsumowanie świątecznego konkursu plastycznego „Aniołek”, do którego przystąpiła bardzo liczna grupa utalentowanych przedszkolaków. Owocem wysiłków małych artystów jest wystawa przepięknych przestrzennych prac która tworzy w naszym przedszkolu iście niebiańską atmosferę. Pamiątkowe dyplomy i nagrody otrzymali laureaci konkursu: grupa JEŻYKI: Zofia Rowińska (I miejsce), Alicja Kalinka i Magdalena Kalinka (II miejsce), Jan Mroczek (III miejsce); grupa LISKI: Kacper Kalinka (I miejsce), Franciszek Korneluk (II miejsce), Marcel Siekierko (III miejsce); grupa WIEWIÓRKI: Antoni Romanowicz (I miejsce), Igor Romanowicz (II miejsce), Mikołaj Kolański (III miejsce).

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama