Reklama

Choinki na rzecz pomocy dzieciom – podsumowanie akcji w Komarnie (galeria)

W siedzibie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w Komarnie trwała akcja charytatywna, której celem była sprzedaż choinek i wsparcie leczenia dwóch chorych dziewczynek z gminy Konstantynów i Leśna Podlaska - Lenki Laszuk i Hani Sęk. W dniu 23 grudnia miało miejsce uroczyste podsumowanie akcji, a na spotkanie przybyły obie jej małe bohaterki. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, a wkrótce również relacja filmowa z wydarzenia.

Spotkanie w Komarnie rozpoczęło się od wspólnego podzielenia świątecznego opłatka i złożenia życzeń. – Cieszę się, że możemy podsumować dziś to piękne działanie, w które włączyło się wielu przyjaciół i znajomych. Udało się przeprowadzić akcję pomocy dwóm wspaniałym dziewczynkom Lence i Hani – mówił wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski składając również podziękowanie Danielowi Laszukowi, od którego pochodziła inicjatywa przeprowadzenia świątecznej akcji charytatywnej. – Zainteresowanie choinkami było bardzo duże, sprzedano ich łącznie około 270 sztuk. Choć w tym roku nie było rekordu, to też jest piękny wynik. Dzięki tej sprzedaży udało się zgromadzić pewną kwotę środków finansowych, która została rozdzielona proporcjonalnie pomiędzy dwie dziewczynki.

Środki w wysokości 6 tys. złotych, po 3 tys. na rzecz każdej z dziewczynek, zostały przekazane do użytku ich rodzicom. – Życzymy, by te pieniążki zostały wykorzystane w sposób najbardziej mile i przychylnie przyjęty przez dziewczynki. Za gest pomocy dziękuję organizatorom i osobom, które zakupiły choinki, zarówno mieszkańcom gminy jak i osobom przyjezdnym. Myślę, że należy kontynuować tego typu akcje, bo przynoszą piękny efekt – podkreślił włodarz.

Na szczególną uwagę zasługuje również zaangażowanie członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Komarnie, które zorganizowały sprzedaż ciasta na rzecz małej Lenki, która już po raz trzeci zostanie poddana rehabilitacji. – Dziękuję paniom z koła, które przyczyniły się do upieczenia ciasta i uzyskania pieniędzy z jego sprzedaży. Zebraliśmy sumę 3 tys. złotych, którą przekazujemy dla Lenki – mówiła przewodnicząca KGW Danuta Szewczuk, która przybyła na podsumowanie akcji wraz z Anną Kimsą, Agnieszką Kimsą, Marią Laszuk, Agnieszką Borowską, Beatą Siwek i Anną Chodun. 

Spotkanie w Komarnie uświetniła wizyta Świętego Mikołaja, który przybył z upominkami dla dzieci.

Zachęcamy również do zapoznania się z wcześniejszym materiałem filmowo-zdjęciowym z przygotowania do akcji charytatywnej w Komarnie:
Choinki i upominki na akcję charytatywną w Komarnie już gotowe (film) (galeria) <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama