Reklama

Utrudnienia na krajowej dwójce. Apelujemy o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy! (film)

Przez całą dobę czuwamy nad bezpieczeństwem kierowców podróżujących drogami krajowymi DK-2 i DK-68 prowadzącymi do granicy. Obecnie kolejka samochodów ciężarowych sięga niemal 30 kilometrów. W związku z nieodpowiedzialnych zachowaniem kierowców ciężarówek, którzy chcąc jak najszybciej dotrzeć do granicy próbują ominąć kolejkę, na trasie pojawiają blokady i utrudnienia. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.


Film udostępniamy dzięki uprzejmości Stanisława Kaczora. Dziękujemy!

Wypowiedź komisarz Barbary Salczyńskiej-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska

W związku z utrzymującą się kolejką samochodów ciężarowych oczekujących na przekroczenie granicy państwowej, która sięga obecnie niemal 30 km, a także próbami omijania kolejki na drogach krajowych DK-2 oraz DK-68 prowadzących do granicy pojawiają się miejscowe utrudnienia w ruchu włącznie z blokadą drogi krajowej.

Niestety kierowcy samochodów ciężarowych nie bacząc na bezpieczeństwo zarówno swoje jak też innych uczestników ruchu drogowego, próbują jak najszybciej dotrzeć do granicy i ominąć czekające w kolejce inne tiry. Wykorzystują moment, gdy w danym miejscu przez chwilę nie ma patrolu, by wyjechać z kolejki i podjąć próbę wjechania w nią w innym wygodniejszym dla nich miejscu. Niestety powoduje to znaczne utrudnienia w ruchu i tworzenie drugiej kolejki blokującej przejazd innym kierowcom. Zawrócenie kilkunastometrowego auta w takich warunkach drogowych wiąże się z trudnościami i czasem.

Utrudnienia wiążą się również z ruchem lokalnym samochodów ciężarowych, a także obecnymi warunkami drogowymi. Jednak należy podkreślić, że na bieżąco podejmujemy działania, które mają na celu zapewnienie porządku jak też drożności dróg krajowych DK2, DK-68 w tym rejonie, gdzie pełnimy służbę przez całą dobę.

Reagujemy na każdą pojawiającą się informację czy zgłoszenie dotyczące utrudnień przywracając płynność ruchu. W miejscach najbardziej newralgicznych w tym w miejscowości Zalesie policjanci skontaktowali się z mieszkańcami, których posesje znajdują się wzdłuż drogi krajowej, by w przypadku jakichkolwiek utrudnień związanych z wyjazdem z posesji kontaktowali się bezpośrednio z mundurowymi.

Współpracujemy też z innymi służbami w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej jak też podległych komisariatów wspierani przez Oddział Prewencji Policji KWP w Lublinie pełnią służbę w tym rejonie zarówno w formie posterunków stałych, jak też patroli mobilnych. Kierowcy łamiący przepisy karani są mandatami jak też kierowane są wobec nich wnioski o ukaranie da sądu. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy!

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama