Reklama

Reklama

Wracamy wspomnieniem do Rzymu: „Wręczamy symbole czczone na terenie naszego powiatu” (film)

Jednym z delegatów powiatu bialskiego, który uczestniczył w audiencji generalnej papieża Franciszka oraz konferencji naukowej "Prawa człowieka w nauczaniu papieża Jana Pawła II" organizowanej wspólnie z SGGW w Warszawie, był starosta bialski Mariusz Filipiuk, który przekazał na ręce papieża Franciszka symbole wiary i pamięci historycznych wydarzeń naszego regionu.

Posłuchaj ważnego spotu:

W skład delegacji powiatowej weszli: starosta bialski Mariusz Filipiuk, wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, dyrektor SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim Marek Zawada, ks. infuat Kazimierz Korszniewicz z Międzyrzeca Podlaskiego oraz dr Przemysław Litwiniuk.

Nasza delegacja uczestniczy w konferencji zorganizowanej wspólnie z SGGW w Warszawie, jej temat to „Prawa człowieka w nauczaniu papieża Jana Pawła II”. Udało nam się zaprosić prelegentów praktycznie z całej Polski, którzy wspólnie z nami uczestniczą w tym wspaniałym wydarzeniu – przybliża szczegóły wyjazdu starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Jednym z elementów wyjazdu i konferencji naukowej była audiencja generalna papieża Franciszka, podczas której delegaci wręczyli przywiezione z Polski upominki, symbole wiary i pamięci. – Mamy piękne rękodzieło przedstawiające Męczenników z Pratulina oraz ikony Matki Boskiej Kodeńskiej i Leśniańskiej. To symbole, które są czczone na terenie Podlasia i na terenie naszego powiatu – wyjaśnia włodarz.

Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z wyjazdu do Rzymu:
Audiencja papieska i konferencja naukowa z udziałem delegatów Powiatu Bialskiego <<==>> LINK

 

materiał: Rado Biper Watykan, Włochy
zdjęcia, film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama