Reklama

Zalesie: XI Turniej Barbórkowy LZS w siatkówkę (film) (galeria)

W dniu 11.12.2022 r. (niedziela) o godz. 13.00 na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Zalesiu dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego i gościnności Gminy Zalesie odbył się XI Barbórkowy Turniej Siatkówki LZS. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn, rozegrano go w 2 grupach systemem „każdy z każdym” na 2 boiskach. W trakcie rozgrywek zawodnicy otrzymali posiłek regeneracyjny. Drużyny nagrodzono pamiątkowymi pucharami i dyplomami za poszczególne miejsca.

Wśród zaproszonych gości byli: Z-ca Wójta Gminy Zalesie – Tomasz Szewczyk, Przewodniczący Rady Gminy Zalesie – Wojciech Szymanek, Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS i równocześnie Radny Powiatu Bialskiego – Arkadiusz Maksymiuk, Radny Gminy Biała Podlaska – Mateusz Siwiec, Radny Gminy Biała Podlaska Sebastian Gałązka dyr. szkoły Teresa Kusiak , z-ca dyr. szkoły Iwona Jarmoszewicz , Koordynator ds. oświaty Wojciech Kołodyński trener sekcji kulturystycznej – Franciszek Szabluk. Nad poprawnym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny Wiesław Rzymowski; Z-ca Prezesa ULPKS „Gaj” Zalesie.

Mamy dziś kolejny powiatowy turniej barbórkowy, którego jesteśmy współorganizatorem. Już jedenasty raz odbywa się w obiekcie Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu. Na naszej sali bardzo dużo drużyn, co bardzo cieszy. Przybyły wszystkie i mam nadzieję, że wyjadą zadowolone, z Pucharami, spełnione i gotowe na kolejny turniej. Dziś padła deklaracja, że kolejny turniej odbędzie się w styczniu w gminie Biała Podlaska, to też cieszy, że ten duch walki nie ginie i zawodnicy chcą cały czas rywalizować – stwierdził Tomasz Szewczyk

Pomysłodawcą turnieju jest Franciszek Szabluk, emerytowany górnik. To za jego przyczyną odbył się pierwszy turniej jedenaście lat temu i tradycyjnie trwa każdego roku. Koordynatorem natomiast i dobrym duchem zawodów – radny Arkadiusz Maksymiuk. – Turniej barbórkowy organizowany jest przez ludowe zespoły sportowe i tak naprawdę tych spotkań było więcej, w różnych miejscowościach w Zalesiu, Łomazach, Białej, Leśnej Podlaskiej, ale nie wszystkie były numerowane – wyjaśnia. – Mam nadzieję, że w styczniu będzie kolejny, a następnie mamy zamiar zrobić jeszcze dwa i wtedy zamknąć cykl, podsumować i ogłosić zwycięzcę.

Grupa A
„Glob-Max” Czosnówka – „Starzy i młodsi” Biała P. 0:2 (8-15, 13-15)
„Starzy i młodsi” Biała P. – ULPKS „Gaj” Zalesie 2:1 (12-15, 15-11, 15-12)
ULPKS „Gaj” Zalesie – „Glob-Max” Czosnówka 0:2 (17-19, 12-15)

Grupa B
„Dor-Track” Biała P. – „Ryżojady” Biała P. 2:0 (15-7, 15-8)
„Ryżojady” Biała P. – „Niedźwiadki” Studzianka 0:2 (walkower)
„Niedźwiadki” Studzianka – „Dor-Track” Biała P. 0:2 (9-15, 9-15)

Półfinał
A 1 „Starzy i młodsi” Biała P. 2 – 0 „Niedźwiadki” Studzianka B2
(wynik w setach)

B 1 „Dor-Track” Biała P. 0 – 2 „Glob-Max” Czosnówka A2
(wynik w setach)

Mecz o III miejsce
„Niedźwiadki” Studzianka 0 – 2 „Dor-Track” Biała P.
(wynik w setach)

Mecz o I miejsce
„Glob-Max” Czosnówka 2 – 0 „Starzy i młodsi” Biała P.
(wynik w setach)

Miejsca po pierwszym Turnieju :
1.„Glob-Max” Czosnówka
2.„Starzy i młodsi” Biała Podlaska
3.„Dor-Track” Biała Podlaska
4.„Niedźwiadki” Studzianka
5.ULPKS „Gaj” Zalesie
6.„Ryżojady” Biała Podlaska

Kolejne Turnieje planowane są w styczniu i w lutym . Punktacja po zakończeniu wyłoni zwycięską drużynę. Za udział w imieniu organizatorów ze sportowym pozdrowieniem dziękuje : Arkadiusz Maksymiuk Radny Powiatu Bialskiego

materiał: Szkoła Podstawowa w Zalesiu
tekst i zdjęcia: Arkadiusz Maksymiuk Radny Powiatu Bialskiego
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama