Reklama

Weekend Cudów! Odwiedziliśmy Sztab Świątecznej Paczki w Sławatyczach (film) (galeria)

W dniach 10-11 grudnia wolontariusze ze Sławatycz gromadzili i rozwieźli upominki dla potrzebujących rodzin z gmin Sławatycze, Tuczna i Kodeń. To prawdziwy Weekend Cudów! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a wkrótce również relacja filmowa.

Sztab Szlachetnej Paczki został zorganizowany w Gminnym Ośrodku Kultury w Sławatyczach, gdzie darczyńcy dostarczyli ogromną ilość paczek z upominkami dla potrzebujących rodzin. – Pod naszą opieką mamy 25 rodzin, którymi wspaniale zajmuje się szesnastka wolontariuszy. Ten weekend to Weekend Cudów – mówiła liderka rejonu Sławatycze „Szlachetnej Paczki” Gabriela Kowal, która przewodzi akcji już po raz drugi. Jedną z wolontariuszek jest Małgorzata Walczuk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sławatyczach.

Rejon Sławatycze obejmuje trzy gminy: Sławatycze, Tuczna i Kodeń. Wszystkie potrzebujące rodziny znalazły w tym roku swojego darczyńcę. Potrzebowały podstawowych rzeczy, takich jak żywność i środki czystości, ale wśród paczek są również zawierające pralkę, lodówkę, odzież i świąteczne prezenty.

Wśród darczyńców szkoły, służby mundurowe, firmy, grupy przyjaciół i osoby prywatne. Przyłączyły się m.in. Wspólna Chata z Tucznej i Jadłodajnia u Oblatów, które wsparły wolontariuszy ciepłymi posiłkami, paczki pomogli rozwozić strażacy z jednostek OSP.

Na miejscu spotkała nas miła niespodzianka. Redakcja Radia Biper została uhonorowana statuetką za kilkuletnie już prowadzenie relacji ze sławatyckich akcji.

 

materiał: Radio Biper Gmina Sławatycze
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama