Reklama

Dwa w jednym! Mikołajki i Jarmark Bożonarodzeniowy w Gminie Sosnówka (film) (galeria)

10 grudnia w Sosnówce miało miejsce podwójne wydarzenie, na które zaprosili Wójt Gminy Sosnówka, Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa w Sosnówce. Dzieci odwiedził Święty Mikołaj, a w szkolnej placówce odbył się VI Gminny Jarmark Świąteczny, podczas którego swoje najpiękniejsze wyroby prezentowali miejscowi rękodzielnicy. Prezenty, tańce, wspólne zabawy i zdjęcia, stoiska uginające się od barwnych dekoracji świątecznych i smakowitych wypieków - słowem: działo się! Zachęcamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć.

Najważniejszym punktem w programie była oczywiście wizyta Świętego Mikołaja, który przybył z ogromnym workiem prezentów. Paczki otrzymało 209 dzieci z terenu gminy. Przygotowanie podarunków było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PGE.

Wspólnie z gminną społecznością dzień spędzali m.in. wójt Marcin Babkiewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jolanta Mikulska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Teresa Harasimiuk oraz pełniąca obowiązki dyrektora szkoły w Sosnówce Aneta Kwietniewska.

Uczestnicy zabawy mogli zakupić piękne świąteczne dekoracje i wypieki podczas kiermaszu. Na stoiskach pojawiły się m.in. słodkie sękacze, ciasta i pierniczki oraz bożonarodzeniowe stroiki na wigilijny stół.

 

materiał: Radio Biper Gmina Sosnówka
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama