Reklama

Seniorzy będą mogli liczyć na pomoc Złotej Rączki

Z początkiem roku 2023 rozpocznie się realizacja „Programu Złotej Rączki dla seniora 75+”. Projekt ten jest skierowany do mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego, samotnych, mieszkających z innym seniorem lub osobą niepełnosprawną, którzy potrzebują bezpłatnej pomocy przy drobnych domowych usterkach.

W ramach złotej rączki seniorzy od 75 roku życia będą mogli skorzystać z bezpłatnych usług naprawczych i technicznych, takich jak: wymiana baterii, naprawa klamek, naprawa zamków, regulacja drzwi i okien, przymocowanie luster/obrazów/karniszy/uchwytów/, montaż żyrandola, montaż/ wymiana deski sedesowej, naprawa spłuczki, naprawa cieknących kranów, udrażnianie zatkanych odpływów, naprawa/ wymiana gniazdka, wymiana żarówki, nasmarowanie skrzypiących drzwi, wystawienie wielkogabarytowych odpadów oraz popiołu.

Koszty zakupu części niezbędnej do usunięcia usterki pokrywane będą przez seniora, a miasto poniesie koszty usługi do wartości 50 zł. Program nie dotyczy osób, których dzieci i wnuki mieszkają na terenie miasta. Na realizację projektu w 2023 roku urząd przeznaczył 15 tys. zł. Każdy senior, który spełni kryteria będzie mógł skorzystać z pomocy Złotej Rączki cztery razy w roku. O szczegółach będziemy informować na bieżąco, po wyłonieniu realizatora zadania.

 

materiał, tekst: UM Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama