Reklama

VI Turniej Tańca Kontrowisko w Białej Podlaskiej (galeria)

3 grudnia 2022 roku w Białej Podlaskiej odbył się VI Turniej Tańca Kontrowisko zorganizowany przez Szkołę Tańca Kontra. Zimowa edycja imprezy inspirowana jest świątecznym klimatem. W turnieju udział wzięli podopieczni Doroty Kowalczyk, Eweliny Pietraszek, Weroniki Kozłowskiej i Natalii Grabarskiej.

Turniej Tańca Kontrowisko został zapoczątkowany w kwietniu 2020 roku, kiedy sytuacja globalna odebrała zawodnikom możliwość pokazania swoich umiejętności na scenie. Każdy sportowiec trenuje, aby pokazać się szerszej publiczności i zmierzyć z samym sobą. Mimo wszystkich przeciwności, założycielka szkoły, Dorota Kowalczyk postanowiła dać taką szansę Kontrzakom i tancerzom z całej Polski.
Turnieje zaczynały się od imprez zdalnych, w których udział mógł wziąć każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Po poluzowaniu restrykcji Kontrowisko przeniosło się na prawdziwą scenę i doczekało się dwóch edycji w roku – jedną w okresie zimowym, a drugą na przełomie wiosny i lata.

Inicjatywa ta cieszy się dużym uznaniem wśród tancerzy, którzy co roku licznie uczestniczą w Kontrowisku. Samą ideą turnieju jest umożliwienie udziału każdemu uczestnikowi, niezależnie od jego poziomu zaawansowania. Każdy kiedyś zaczyna i debiutuje na scenie, a sam występ już jest nagrodą za poświęcenie wielu godzin na salach treningowych.

Każda z sześciu edycji turnieju miała proste zasady, a jedną z nich jest to, że uczestnicy sami układają swoje choreografie. To daje możliwość wykazania się kreatywnością i zaangażowaniem nie tylko tancerza, ale również jego rodzica, który często uczestniczy w przygotowaniach. Dzięki temu zawody stają się rodzinnym, kontrowym świętem.

W VI Turnieju Tańca Kontrowisko udział wzięło niemalże 100 tancerzy od 3 do 14 roku życia, którzy pokazali rosnący z roku na rok taneczny poziom w Białej Podlaskiej. Impreza była zakończona warsztatami tanecznymi z Dominikiem Morozem, który był jednym z sędziów turnieju.

materiał, tekst i zdjęcia: Szkoła Tańca Kontra w Białej Podlaskiej
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama