Reklama

Europejski Tydzień Autyzmu – „Wspólny Świat” świętował w Kinie Merkury (galeria)

Stowarzyszenie "Wspólny Świat" w Białej Podlaskiej zaprosiło swoich podopiecznych, ich bliskich i przyjaciół do wspólnych obchodów Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Wydarzenie odbyło się w Kinie Merkury, gdzie uczestnicy spotkania obejrzeli film "Śubuk" i wzięli udział w kiermaszu charytatywnym.

Pierwszy tydzień grudnia to Europejski Tydzień Autyzmu. Celem tego tygodnia jest przede wszystkim podnoszenie świadomości społecznej na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu. Stowarzyszenie „Wspólny Świat” z Białej Podlaskiej, które od 15 lat pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym osobom z autyzmem, rokrocznie przygotowuje w tym wyjątkowym tygodniu akcje uświadamiające i uwrażliwiające na potrzeby i problemy tych osób.

W tym roku obchody zostały związane z wchodzącym do kin polskim filmem w reżyserii Jacka Lusińskiego „Śubuk”. To historia matki autystycznego chłopca, której walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji.

Dzięki wsparciu finansowemu spółki Bialskie Wodociągi i Kanalizacja Wod-Kan Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej „Wspólny Świat” zarezerwował jeden seans, podczas którego zorganizował spotkanie przyjaciół organizacji. Wydarzeniu towarzyszył charytatywny kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez kadrę, rodziców i podopiecznych stowarzyszenia.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama