Reklama

Kryminałki: Bialscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży sklepowych

Za szereg kradzieży sklepowych odpowie 52-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Do zdarzeń dochodziło od początku października br. w marketach na terenie miasta. Łupem amatora cudzego mienia padły zarówno artykuły spożywcze jak też chemia i kosmetyki. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów. Zabezpieczyli też od mężczyzny niemal 2 tysiące złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.

Przed weekendem bialscy funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że 52-letni mieszkaniec miasta podejrzewany jest o szereg kradzieży sklepowych, do których doszło w placówkach na terenie miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w trakcie zdarzeń sprawca płaci za cześć towaru, wykorzystując podczas zakupów kartę lojalnościową sklepu.

W trakcie rozmowy z pracownikiem sklepu funkcjonariusze potwierdzili te informacje. Ustalili, że do procederu dochodziło od początku października tego roku, a łupem sprawcy padały zarówno produkty spożywcze jak też kosmetyki czy chemia gospodarcza. W miejscu zamieszkania 52-latka policjanci ujawnili część skradzionych przedmiotów. Zostały one zabezpieczone, natomiast „amator cudzego mienia” został zatrzymany do wyjaśnienia. Funkcjonariusze zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie niemal 2 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy, swoje postępowanie tłumacząc niskimi zarobkami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama