Reklama

,,Mała książka-wielki człowiek’’ w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach

Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach corocznie uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii ,,Mała książka- wielki człowiek ”realizowanej przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na nieocenioną rolę czytania w życiu dziecka oraz korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Dyrektor Agata Chwalewska uczestniczyła w konferencji z okazji 5-lecia kampanii.

Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach została zakwalifikowana i wzięła udział w konferencji z okazji 5-lecia kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek’’ w dniach 15-16 listopada 2022r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie. W ramach konferencji odbyły się spotkania z zaproszonymi gośćmi, wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne które były zarazem okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na temat realizowanego jak i przyszłości projektu. Gminną Bibliotekę Publiczną w Łomazach reprezentowała dyrektor Agata Chwalewska.

Pracownicy biblioteki zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym do tegorocznej edycji. Każde dziecko które odwiedzi bibliotekę otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie książki , przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Biblioteka oferuje również wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej.

,,Pamiętajmy ,że miłość do czytania jest prezentem na całe życie’’.

 

materiał: GBP Łomazy
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama