Reklama

„Coolturalni” – Spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

W dniach 19 - 25 listopada br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Radzyniu Podlaskim realizowany był projekt pt.: „Coolturalni” - wymiana młodzieży, finansowana z budżetu Polski i Niemiec, w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. W spotkaniu wzięła udział polska i niemiecka młodzież, która poznawała wspólną historię i tradycje obu krajów i regionów.

W ramach projektu uczestnicy odwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady (1941 – 1944), poznali wielokulturową historię wschodnich terenów Rzeczypospolitej odwiedzając: Lublin, Kazimierz Dolny i Roskosz, gdzie poznali wioskę ginących zawodów i własnoręcznie przygotowali tradycyjne polskie słodkości.

Organizacja wieczorków narodowych, wspólnego gotowania swoich regionalnych specjałów, gry i zabawy integracyjne oraz animacje językowe, szybko przełamały nieśmiałość uczestników.

Polska i niemiecka młodzież wspólnie realizowała zadania mające przybliżyć im naszą wspólną historię i kulturę naszych narodów, poznawała swoich kolegów i koleżanki z innych krajów, ich język i zwyczaje. Dla większości z nich, spotkanie z rówieśnikami z innych krajów było nowym i niezapomnianym doświadczeniem.

 

materiał, tekst i zdjęcia: Agnieszka Brodacka-Ochnio
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama