Reklama

Studenci AWF włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka” (film) (galeria)

Studenci i ich profesorowie Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej włączyli się w akcję "Szlachetna Paczka". Chcą wesprzeć panią Agnieszkę samotnie wychowującą czwórkę niepełnosprawnych dzieci i opiekującą się sparaliżowanym tatą. W tym celu zorganizowali uczelniane wydarzenie, podczas którego można zakupić różnorodne słodkości, wesprzeć akcję i wygrać ciekawe fanty w loterii.

Już dziewiąty raz społeczność akademicka oraz przyjaciele uczelni włączyli się w akcję Szlachetnej Paczki. W tym roku wspierają Agnieszkę (34 l.), która samotnie wychowuje czwórkę niepełnosprawnych dzieci (14 l., 8 l., 6 l., 4 l.) oraz opiekuje się swoim sparaliżowanym tatą (71 l.)

W programie uczelnianego wydarzenia znalazł się festyn Szlachetnej Paczki, podczas którego sprzedawano różnorodne smakołyki, loteria fantowa z nagrodami, występ studenckiego zespołu muzycznego Zespół Tysiąca Wysp oraz super finał z losowaniem dodatkowych nagród. – Mamy tu wyroby kulinarne naszych wspaniałych studentów i pracowników. Dodatkowo mamy loterię fantową, w której oprócz różnych rzeczy możemy wygrać serce dla naszej rodziny, dla której wszystko to dziś robimy – wyjaśniają koordynatorzy akcji.

Przybywający do akademii mogli również zostawić przyniesione w ramach wsparcia produkty żywnościowe, chemię, materiały szkolne i kosmetyki do higieny ciała lub wpłacić pieniądze na konto uczelni z dopiskiem „Szlachetna Paczka”- 63 1240 2177 1111 0000 3570 3633

Historia rodziny oraz wykaz szczegółowych potrzeb:
https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/90723/2094?context=family_choosen

Akcja trwa do 8 grudnia 2022 r., jej koordynatorkami są dr Maria Anna Turosz oraz mgr Joanna Burdzicka-Wołowik.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia i film: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama