Reklama

Zalesie: Niepodległa Seniorom (galeria)

22 listopada w Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu odbyło się spotkanie pod hasłem „Niepodległa Seniorom”, którego inicjatorem była szkolna społeczność na czele z dyrektorem szkoły Teresą Kusiak. Ideą, która przyświecała temu przedsięwzięciu, była chęć uczczenia przez lokalną społeczność rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przypadającego 14 listopada Ogólnopolskiego Dnia Seniora.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym nastąpiły przemówienia dyrektor Teresy Kusiak oraz zastępcy Wójta Gminy Zalesie Tomasza Szewczyka. Po powitaniu wszystkich zebranych, dyrektor szkoły w swoim wystąpieniu podkreśliła, jak wielkie znaczenie dla naszego państwa, a także dla przyszłych pokoleń Polaków miało odzyskanie niepodległości w 1918 r. W ciepłych słowach zwróciła się również do zgromadzonych na uroczystości seniorów, wskazując, iż pełnią oni bardzo ważną rolę w każdej rodzinie – mają za sobą pokaźny bagaż doświadczeń i wspomnień, którymi dzielą się z młodszymi pokoleniami. Następnie głos zabrał Tomasz Szewczyk. Podziękował dyrekcji za zorganizowanie wydarzenia, które stało się okazją do międzypokoleniowej integracji naszego środowiska lokalnego. Wyraził przy tym uznanie dla innych inicjatyw podejmowanych przez naszą szkołę, dzięki którym staje się ona wizytówką nie tylko miejscowości, ale także całej gminy.

Program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Małgorzaty Minakowskiej rozpoczęła prezentacja polskiego tańca narodowego – poloneza, w wykonaniu uczniów klas VIII. Następnie pokaz swoich zdolności artystycznych dały dzieci z oddziałów przedszkolnych, które zaśpiewały pieśni patriotyczne oraz zatańczyły kujawiaka. Wydarzenie uświetniło gościnne wystąpienie Urszuli Jaworskiej – lokalnej poetki, która zaprezentowała swoje wiersze o tematyce niepodległościowej i patriotycznej. Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny, podczas którego uczniowie naszej szkoły dali koncert pieśni patriotycznych oraz gry na instrumentach. Wybrzmiały m. in. takie utwory jak: Rota, Szara piechota, Polskie kwiaty, Pierwsza brygada, Przybyli ułani, czy Rodzinny kraj.

Dopełnieniem spotkania, które upłynęło w atmosferze radosnego świętowania naszej niepodległości, było wspólne śpiewanie. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani udali się na przygotowany poczęstunek.

 

materiał, tekst i zdjęcia: Ernest Kuszneruk, SP w Zalesiu
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama