Reklama

W Droblinie pomagano przez gotowanie już po raz piąty (film) (galeria)

Już po raz piąty w Dworze Droblin odbyła się impreza pod hasłem "Pomaganie przez gotowanie w Dworskiej Kuchni", którego głównym celem było zebranie środków na pomoc placówkom i instytucjom. Wspólna zabawa połączona z pysznym jedzeniem i występami artystów była świetną okazją do przeprowadzenia akcji charytatywnej na rzecz potrzebujących. W tym roku gwiazdą wieczoru był lider zespołu De Mono Andrzej Krzywy.

W tegorocznej edycji wydarzenia wspólnie z przedstawicielami naszego regionu gotowały gwiazdy sceny i ekranu: Antek Smykiewicz piosenkarz, Justyna Smykiewicz, Monika Koszewska pisarka, Agnieszka Dzieniszewska blogerka, Anna Adamus aktorka i Witold Casetti dziennikarz.

To piąta edycja „Pomagania przez gotowanie, ja jestem tu po raz piąty. Przez pierwsze trzy edycje miałem możliwość gotowania, obecnie prowadzę licytacje i wieczorną kolację. To bardzo szczytny cel, jak co roku odbywają się tu licytacje. Każdego roku zbieramy na różne instytucje, pomagamy ludziom potrzebującym – wyjaśnia aktor, reżyser i restaurator Mariusz Kamiński. – Atmosfera tutaj jest cudowna, od pierwszej edycji akcja to wydarzenie rozwinęło się dosyć mocno.

Wraz z Mariuszem Kamińskim imprezę poprowadziła prezes stowarzyszenia „Razem Mierzymy Wyżej” Wioletta Pietrzak. – To kulinarny pojedynek gwiazd. W tym roku pięciolecie, więc już okrągła liczba. Z roku na rok rozwijaliśmy się. Podsumowaniem jest gwiazda wieczoru, która pojawiła się – Andrzej Krzywy, który świetnie bawił gości. Przez te pięć lat zebraliśmy łącznie ponad 50.000 złotych, pomogliśmy wielu stowarzyszeniom i fundacjom.

Czuję się tu fantastycznie, bo w momencie, gdy robisz coś dla drugiego człowieka, twoje życie nabiera sensu, innego wymiaru, staje się bardziej wartościowe – stwierdza piosenkarz, autor tekstów i kompozytor Antek Smykiewicz, uczestniczący w akcji już po raz trzeci.

Galeria zdjęć ze wspólnego gotowania z gwiazdami:
Pomaganie przez Gotowanie w Droblinie <<==>> LINK

Wieczorna aukcja charytatywna pozwoliła zebrać środki na paczki świąteczne dla uchodźców z Ukrainy przebywających w Stowarzyszeniu „Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej oraz podopiecznych Stowarzyszenia Szansa – Domowy Szpital w Białej Podlaskiej. – Nasze stowarzyszenie gości Ukraińców od pierwszych dni wojny. Obecnie są to 54 osoby, w tym 26 dzieci, jedno z nich urodziło się w Polsce – podała szczegóły pomocy Ukrainie prezes „Wspólnego Świata” Anna Chwała.

Uroczystość uświetniły występy m.in. tancerzy Szkoły Tańca DancePoint, gimnastyczek Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej Biała Podlaska oraz Zespołu Śpievka z Białej Podlaskiej. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Krzywy, lider zespołu De Mono.

Galeria zdjęć z akcji charytatywnej i koncertu podczas jubileuszu „Pomaganie przez gotowanie”:
5 lecie Pomagania Przez Gotowanie – Przyjaciele Fundacji Razem Mierzymy Wyżej – Droblin 2022 <<==>> LINK

Podczas uroczystości redakcja Radia Biper otrzymała zaszczytny tytuł i statuetkę „Przyjaciel Fundacji Razem Mierzymy Wyżej”. Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie.

 

materiał: Radio Biper Gmina Leśna Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Jerzy Gzara / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama