Reklama

Sukces bialskiej Szkoły Tańca Kontra na Mistrzostwach Świata IDO (galeria)

Tegoroczne Mistrzostwa Świata International Dance Organization Show Dance zorganizowane w Zielonej Górze trwały od świtu do nocy przez 5 dni. O miano najlepszych konkurowało niemalże 3000 tancerzy z 22 krajów świata. Tancerze ze Szkoły Tańca KONTRA wywalczyli wysokie trzecie i czternaste miejsce! Przyłączamy się do gratulacji.

Udział w międzynarodowej imprezie jest możliwy dzięki nominacjom uzyskanym podczas Krajowych Mistrzostw IDO. Kontrzacy uzyskali zaszczyt reprezentowania Polski w Europie i na świecie, zajmując 4. miejsce w kat. Mini Kids Grupy oraz 5. miejsce w kat. Duet Junior 1. Ogromnym wsparciem wykazał się Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, który dofinansował wyjazd 6 młodych zawodniczek do Zielonej Góry.

Kontrzacy dumnie reprezentowali Białą Podlaską i Polskę podczas zawodów. Ogrom pracy i wcześniej wylane hektolitry potu na salach treningowych zaowocowały piękną przygodą, sukcesami i przyjaźnią wśród zawodniczek.

Najmłodsze, bo zaledwie 6- i 7-letnie tancerki w składzie: Hania Chmiel, Alicja Radomińska, Maja Kruk i Zosia Marczuk zajęły 3. miejsce w kategorii Mini Kids Grupy Show Dance. Natomiast Paulina Biskupska i Nadia Kowalczyk wywalczyły 14. miejsce w kategorii Duet Junior 1 Show Dance.

Choreografem i trenerem bialczanek jest Dorota Kowalczyk, natomiast najmłodsze zawodniczki do czerwca były również pod opieką Eweliny Pietraszek.

Tancerze Szkoły Tańca KONTRA mają na swoim koncie już ponad 600 tytułów zdobytych na regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach wraz z krajowymi, europejskimi i światowymi tytułami Mistrzowskimi. Taniec jest ich pasją, sposobem na rozwój charakteru i sprawności fizycznej oraz spełnieniem marzeń. Na zajęciach i wyjazdach budują przyjaźnie, które utrzymują się przez lata, a turnieje są okazją do nauki zdrowej rywalizacji, wsparcia i odpowiedzialności grupowej.

Zobacz więcej o szkole na ich profilu na FB: https://www.facebook.com/szkolatancakontra

 

materiał, tekst i zdjęcia: Szkoła Tańca Kontra Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama