Reklama

Droga w Nowosiółkach została oficjalnie otwarta (film) (galeria)

Zakończyła się realizacja inwestycji mającej na celu budowę drogi powiatowej w Nowosiółkach. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki środkom z Polskiego Ładu oraz współpracy Gminy Sławatycze i Powiatu Bialskiego. W dniu 25 listopada nastąpiło uroczyste oddanie drogi do użytku.

Droga powiatowa nr 1065L na odcinku Liszna – Nowosiółki o długości 3,7 km została przejęta przez Gminę Sławatycze na czas realizacji inwestycji od Powiatu Bialskiego. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład kwotą 4.465.000 zł, a jego łączna wartość to 5 mln złotych. Oba samorządy wyłożyły z własnych budżetów po 250 tys. zł.

Jest to droga prawie wzdłuż Bugu, droga strategiczna przede wszystkim dla obronności państwa, ale też dla ludzi, którzy tu mieszkają i dla turystów. Uczęszczana przez rowerzystów, ale niestety była już w takim stanie, że nie bardzo dało się po niej jeździć rowerem – stwierdził wójt Arkadiusz Misztal. Droga łączy miejscowości Liszna, Nowosiółki i Jabłeczna. 

Ta droga jest naszym życiem. Była już w takim stanie, że nie mógł się tu minąć samochód z samochodem. Jesteśmy wdzięczni za tą drogę wszystkim tym, którzy przyczynili się do tej budowy – mówiła podczas otwarcia sołtys wsi Nowosiółki Nina Hasiuk.

Inwestycja możliwa była dzięki znacznym środkom Rządowego Funduszu Polski Ład. – Nigdy tak duże środki nie były przekazywane samorządom do momentu programu, który wprowadziliśmy jako Prawo i Sprawiedliwość. Uważamy, że należy nam się zrównoważony rozwój, musimy się tak samo rozwijać jak Polska zachodnia – podkreślił poseł na Sejm Dariusz Stefaniuk.

Gmina Sławatycze jest w trakcie realizacji kolejnych ważnych dla tego terenu inwestycji. – Jesteśmy w trakcie ogłaszania przetargów na kolejny rok i to będą również bardzo duże, drogowe inwestycje. Będzie to ponad 10 mln złotych. Chcemy łączyć główne szlaki komunikacyjne, tak by drogi były przejezdne dla mieszkańców i odwiedzających i stanowiły spójny system – wyjaśnia włodarz gminy. Dwa projekty, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku, obejmą niemal wszystkie ulice gruntowe w Sławatyczach i siedem dróg w miejscowościach gminnych. – Takich inwestycji jeszcze w tej gminie nie było. Nasz przyszłoroczny budżet jest stricte inwestycyjny. Prawie 28 mln złotych, z czego 16 mln złotych to inwestycje.

Nowo wybudowana drogi pozwala na komfortowy dojazd do klasztoru w Jabłecznej i świetlicy, która jest budynkiem pozostałym po bytności Niemców na tym terenie. Odwiedzający znajdą tu atrakcyjne tereny do rekreacji.

 

materiał: Radio Biper Gmina Sławatycze
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama