Reklama

Droga w janowskim Romanowie została już oddana do użytku (film) (galeria)

W dniu 28 listopada mieszkańcy Gminy Janów Podlaski oraz zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystym otwarciu i poświęceniu nowej drogi gminnej w Romanowie.

Zakończyła się już realizacja inwestycji budowy drogi gminnej nr 100069L w Romanowie, na którą gmina pozyskała niemal 600 tys. złotych dofinansowania. – Dokonaliśmy dziś uroczystego otwarcia drogi gminnej, jak widać – solidnie zrobionej, mam nadzieję, że będzie służyła długo i bezpiecznie mieszkańcom. Na tę drogę czekali wiele lat – mówił podczas otwarcia wójt Leszek Chwedczuk.

Wybudowany odcinek drogi objął 930 metrów nawierzchni asfaltowej. Podjęcie się tego przedsięwzięcia wymagało od samorządu uregulowanie stanu prawnego drogi i prawidłowego wytyczenia geodezyjnego, ponieważ nie przebiegała według kartograficznych wytycznych. – Musieliśmy dokonać wykupu sporej części gruntu, dokonać wymian i jakimś cudem udało nam się to zrealizować. Cieszę się, bo teraz jest tu utwardzona nawierzchnia, a wcześniej było tu tylko błoto. 

Zadanie wykonała firma Tre-Dreom. Pełna wartość projektu to 1,8 mln złotych, z czego dofinansowanie sięgnęło kwoty 580 tys. złotych. – Każda droga jest kosztowna, ale tego, żeby się właściwie mieszkało, nie można przekładać na pieniądze. Mamy takie czasy, że dojazd do nieruchomości to już powinien być standard. A tam, gdzie coś się dzieje, gdzie budowane są drogi, pojawiają się też nowe domy. Tu również remontują się dwa budynki, co oznacza, że ta inwestycja była potrzebna – zauważa włodarz. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Janów Podlaski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama