Reklama

Wisznice: Kolorowe i muzyczne wspomnienia pobytu w ramach Erasmus Plus we Włoszech (film) (galeria)

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach podsumowali uroczyście swój wyjazd do Włoch w ramach programu edukacyjnego Erasmus+.

Projekt realizowany był w ramach Erasmus+, sektor Edukacja Szkolna, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Licealiści z Wisznic pojechali do Włoch <<==>> LINK

Projekt był dwuetapowy, do Grecji wyjeżdżali nauczyciele, a młodzież do Włoch. Polegał na wspólnych zajęciach ze szkołą partnerską, było również dużo wycieczek kulturowych, wyjazdów, młodzież uczyła się języka – wyjaśnia dyrektor LO w Wisznicach Izabela Sokołowska. – Widzimy znaczny postęp w umiejętności posługiwania się językiem, to największa zdobycz młodzieży. Dzięki takim wyjazdom młodzież nabiera pewności siebie, otwiera się na świat i jest bardziej kreatywna.

Reprezentacja Liceum z Wisznic drugi raz pojechała do Grecji. W szkoleniu tym razem wzięli udział nauczyciele <<==>> LINK

W programie spotkania podsumowującego projekt Erasmus+ znalazły się m.in. występy muzyczne. Prezentujemy jeden z nich – uczniowie w piosence „Felicita”.

Jesteśmy bardzo zadowoleni. Codziennie mieliśmy zajęcia ze szkołą partnerską, jeździli z nami na wszystkie wycieczki. Poznaliśmy dużo nowych osób, mieliśmy fajnych opiekunów – wspomina jedna z uczestniczek Weronika Micek. – Przed wyjazdem przygotowywaliśmy się z nauczycielem języka angielskiego, mieliśmy zajęcia kulturowe z panią dyrektor, więc szlifowane były język i kultura włoska.

Wyjazd rozbudził w młodzieży pasję podróżowania i zwiedzania. – Zwiedzanie nowych krajów, poznawanie nowej kultury i miejsc jest super i na pewno taki wyjazd w przyszłości szkoła zafunduje – stwierdza Wiktor Domański.

W wyjeździe do Grecji uczestniczyło czworo nauczycieli. – Braliśmy udział w szkoleniu „Nauka nieformalna na lekcjach”. To temat bardzo ciekawy i oryginalny. Całości nie da się wdrożyć podczas lekcji tradycyjnych prowadzonych przy tablicy, ale techniki i metody pracy są bardzo atrakcyjne zarówno dla młodzieży, jak i nauczycieli – wyjaśnia nauczyciel LO Marta Jaroszewicz. – Nauka nieformalna to przede wszystkim zaangażowanie w ten projekt uczniów, to od zależy, czego będą się uczyli, w jaki sposób i jakie będą tego efekty.

To, co nam dziś pokazaliście, świadczy o tym, jak wykorzystaliście te wszystkie chwile, nie zmarnowaliście tego wyjazdu – podsumowała dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Barbara Kociubińska-Koza.

 

materiał: Radio Biper Gmina Wisznice
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama