Reklama

Uroczyste otwarcie II etapu budowy drogi Witulin – Kolonia Witulin w Gminie Leśna Podlaska (galeria)

Dzień 22 listopada przechodzi do historii jako dzień radości dla mieszkańców Witulina i Witulina Kolonii, którzy po czterdziestu latach oczekiwania będą korzystać z równej, wykonanej nowoczesnymi technikami drogi. Tego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie ponad dwukilometrowego odcinka, którego koszt budowy sięgnął 3 milionów złotych.

Zrealizowana inwestycja Gminy Leśna Podlaska „Budowa drogi gminnej w miejscowości Witulin – Witulin Kolonia” poprawiła bezpieczeństwo i komfort jazdy pomiędzy miejscowościami Witulin i Witulin Kolonia. Do tej pory droga, zwłaszcza w okresach deszczowych, nie pozwalała na jej uczęszczanie, w związku z czym mieszkańcy korzystali często z objazdów. – Jest to strategiczna duża droga łącząca Witulin i Witulin Kolonię, którą przejeżdża autobus szkolny dowożący dzieci z Ossówki i Kolonii Witulin. Jest też alternatywą dla bardzo złego stanu drogi powiatowej przez Mariampol – podkreślał jeszcze przed realizacją zadania wójt gminy Leśna Podlaska Paweł Kazimierski

Ponad czterdzieści lat wyczekiwano na możliwość połączenia dwóch dróg powiatowych pomiędzy miejscowościami. Zadanie mogło zostać wykonane dzięki znacznemu dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowity koszt inwestycji to lekko ponad 3 mln zł, przy dofinansowaniu 95% w kwocie 2.922.539,09 zł.

Zadanie budowy drogi gminnej nr 100034L wykonało Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „Tre-DROM” Biała Podlaska.

W dniu 22 listopada br. społeczność gminy na czele z władzami samorządowymi oraz zaproszonymi gośćmi wzięła udział w uroczystym otwarciu i poświęceniu zmodernizowanego odcinka drogi gminnej.

Po symbolicznym otwarciu drogi w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Leśnej Podlaskiej odbyło się spotkanie podsumowujące realizację zadania.

 

materiał: Radio Biper Gmina Leśna Podlaska
zdjęcia: Małgorzata Michaluk, GOK Leśna Podlaska / Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama