Reklama

Kryminałki: Chciał zakupić auto leasingowe, stracił niemal 42 tysiące złotych

Niemal 42 tysiące złotych stracił mieszkaniec Białej Podlaskiej podczas transakcji wykupu leasingu osobowej Kia. „Korzystną” ofertę zaproponował mu znajomy zapoznany za pośrednictwem Internetu. Początkowo, pokrzywdzony zgodził się na kwotę 13 tysięcy złotych, która z biegiem czasu wzrastała o kolejne opłaty. Samochód jednak nie dotarł do pokrzywdzonego, nie otrzymał on również zwrotu wpłaconej gotówki, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

W miniony weekend do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta, który oświadczył, że został oszukany. Na początku września pokrzywdzony poznał na portalu społecznościowym mężczyznę, który po pewnym czasie zaproponował mu wykup leasingowego samochodu marki Kia. Z informacji przekazywanych zgłaszającemu wynikało, że osoba który dotychczas miała auto w leasingu nie może go już spłacać, a dzięki temu on w przystępnej cenie mógłby przejąć spłatę ostatnich rat i wykupić auto. Początkowo miała być to kwota 13 tysięcy złotych, jednak w czasie kolejnych dni korespondencji pojawiały się nowe opłaty i koszty, jak też przedłużało się przejęcie auta przez pokrzywdzonego.

W efekcie zgłaszający przelał na konto mężczyzny kwotę niemal 42 tysięcy złotych. Niestety do chwili obecnej nie otrzymał obiecanej Kia, urwał się również kontakt z mężczyzną, który zaproponował transakcję. Wówczas pokrzywdzony zgłosił się na Policję. Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę podczas transakcji on-line oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec osób poznanych w sieci. Uważajmy też na tzw. „super okazje” i „promocje”, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama