Reklama

Jak wybrać prezent świąteczny dla dziesięciolatka?

Wielkimi krokami zbliżają się mikołajki i święta Bożego Narodzenia. Dzieci nie mogą doczekać się prezentów. Zakup prezentów dla małych dzieci to bułka z masłem. Ale zakup prezentu dla dziesięciolatka to już nie lada wyzwanie.

W obecnych czasach obdarowywanie dzieci jest szczególnie trudnym zadaniem, ponieważ dzieci mają pokoje pełne zabawek, gier, gadżetów, a wraz z wiekiem wybór prezentu jest coraz trudniejszy, dzieci mają coraz większe wymagania, trzeba też uważać, aby prezenty się nie zdublowały. 

Wybierając prezent dla dziesięciolatka należy wziąć pod uwagę płeć dziecka. Inny prezent wybierzemy dla dziewczynki, a inny prezent dla chłopca mającego 10 lat, choć istnieją prezenty uniwersalne, takie jak gry planszowe i puzzle. 10 lat to wiek, kiedy dziecko powoli wkracza w okres dojrzewania. Każde dziecko jednak rozwija się w innym tempie. 

Większość dzieci bawi się jeszcze zabawkami, ale powoli odchodzą one w zapomnienie. Pojawia się elektronika, gry i programy komputerowe. Jeśli dziecko lubi zabawki, to te bardziej zaawansowane technicznie, kreatywne i konstrukcyjne. Dużą popularnością cieszą się wymagające myślenia gry planszowe, gry strategiczne lub logiczne oraz puzzle składające się z wielu elementów. Dzieci w tym wieku lubią różnego rodzaju łamigłówki. 

Dzieci w wieku 10 lat stają się już bardziej samodzielne, nie chcą być postrzegane jako maluchy, jednak nadal potrzebują czasu spędzonymi z rodzicami i ich opieki. Dziesięciolatki w wielu kwestiach mają już swoje zdanie i coraz chętniej je wyrażają. Potrzebują aprobaty ze strony otoczenia i źle znoszą krytykę. Dzieci w tej grupie wiekowej lubią odkrywać i poznawać nowe rzeczy i przeżywać przygody. 

Prezent powinien wspierać rozwój dziecka

Dziesięciolatki mają już swoje pasje i zainteresowania, którym poświęcają większość czasu wolnego. Najlepiej więc wybierać prezenty zgodne z zainteresowaniami dziecka, wziąć pod uwagę to, co je pasjonuje. Warto wybierać prezenty wspierające rozwój dziecka i rozwijające jego zainteresowania i dotychczasowe umiejętności. 

Prezent musi być dobrej jakości

Dobry prezent nie musi być drogi. Ale musi być dobrej jakości. Czasami lepiej złożyć się z resztą rodziny i wybrać droższy prezent niż kupować kilka tańszych produktów kiepskiej jakości. Jeżeli nie wiemy, dać dziecku w prezencie, najlepiej spytać go, co chciałoby dostać.

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama