Reklama

Groźnie wyglądająca kolizja w Worońcu. Wyjeżdżając z drogi gruntowej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Woroniec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Jeep nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy Audi. Do szpitala trafiły dwie osoby podróżujące Jeep-em. Na szczęście nie doznały poważnych obrażeń ciała. Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie na krajowej dwójce w miejscowości Woroniec. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Jeep, 26-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego wyjeżdżając z drogi gruntowej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z Audi.

Drugim autem kierował 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Jak ustalili policjanci „na koncie” kierowcy Audi widnieje decyzja o cofnięciu uprawnień. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła kierująca jak też pasażerka Jepp-a. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Pamiętajmy o tym, że jesienna i zimowa aura nie sprzyjają bezpieczeństwu na drogach. Śliska nawierzchnia sprawia, iż znacznie wydłuża się droga hamowania a koła łatwo tracą przyczepność. Również przy dojeżdżaniu do łuków drogi czy zakrętów, zwolnijmy odpowiednio wcześniej tak, aby mieć czas na szybką reakcję. Zachowujmy odstępy od poprzedzających pojazdów i dbajmy o bezpieczeństwo zarówno swoje jak też innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy powinni pamiętać również o tym, by poruszać się po jezdni z włączonymi światłami a styl i technikę jazdy dostosować do sytuacji na drodze

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama