Reklama

Wystawa twórców ludowych i rzemiosła artystycznego gminy Łomazy (galeria)

W dniu 20 listopada twórcy ludowi i osoby zajmujące się rzemiosłem artystycznym mogły zaprezentować swój talent podczas "Wystawy twórców ludowych i rzemiosła artystycznego gminy Łomazy", na którą zaprosił Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach.

Podczas wystawy twórcy prezentowali różnorodne formy rękodzieła. Na stoiskach nie zabrakło dekoracyjnych małych dzieł sztuki i przedmiotów codziennego użytku wykonanych techniką malarską lub w postaci rzeźby, haftem, koronką i na szydełku. Na stoiskach wystawienniczych wzrok przyciągały m.in. drewniane miniatury obiektów, obrazy, płaskorzeźby, serwety i obrusy, ręcznie wykonana biżuteria, szale i chusty oraz ozdoby choinkowe.

Wśród rękodzielników wystawiających swoje prace pojawili się:
Henryka Murawska
Ewelina Telaczyńska
Władysława Dobruk
Teresa Kulicka
Marian Demczuk
Jerzy Besaraba
Wiesław Mikiciuk

Celem wystawy jest zaprezentowanie i upowszechnianie lokalnej twórczości artystycznej, popularyzowanie różnorodnych form rękodzieła i sztuki ludowej i zainspirowanie mieszkańców gminy Łomazy i nie tylko do odkrywania i rozwijania nowych, rękodzielniczych pasji.

Ekspozycję można zwiedzać do dnia 30 listopada w godzinach otwarcia Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach, tj. w godzinach 8.00-16.00.

 

materiał: Radio Biper Gmina Łomazy
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama