Reklama

Święto patronki i otwarcie nowoczesnej pracowni językowej podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Zalesiu (film)

W dniu 10 listopada społeczność Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu obchodziła święto swojej patronki - Polski Niepodległej. Uroczystość została połączona z obchodami 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz oficjalnym otwarciem pracowni językowej, która została wyposażona w nowoczesne technologie wspomagające naukę języków obcych.

Szkoła Podstawowa w Zalesiu otrzymała imię patrona – Polski Niepodległej – w 2019 r. – Jest to dla nas powodem do dumy, ale także zobowiązuje nas do godnego zachowania oraz reprezentowania szkoły w środowisku lokalnym i poza nim – padły słowa podczas uroczystej akademii, którą zainaugurowało odśpiewanie hymnu narodowego.

W trakcie spotkania nie zabrakło ciepłych słów skierowanych do szkolnej społeczności, podziękowań i upominków osobom szczególnie zaangażowanym w życie placówki.

 Uczniowie przygotowali na tę okazję program artystyczny. Starsi zatańczyli poloneza, młodsi natomiast wystąpili w koncercie pieśni patriotycznych i zaprezentowali grę na instrumentach. Przedszkolaki przypomniały kroki i muzykę kujawiaka.

Jednym z punktów uroczystości było oficjalne otwarcie pracowni językowej wyposażonej w nowoczesne technologie wspomagające naukę języków obcych. Po symbolicznym przecięciu wstęgi przez dyrektor szkoły Teresę Kusiak, wójta Gminy Zalesie Jana Sikorę, sponsorów, przedstawiciela Rady Rodziców oraz zaproszonych gości i oddaniu sali do użytku, miał miejsce krótki pokaz prezentujący funkcjonalne wykorzystanie walorów nowoczesnej pracowni.

Fundatorzy pracowni językowej:
Gmina Zalesie
Andrzej Waluś – firma „WALTIMBER” z Zalesia
Mariusz Lesiuk – firma „POLSKAMP” z Warszawy
Łukasz Biegajło i Daniel Łojewski – firma IPS z Zalesia
Daniel Czyżak – firma EAST-ECO z Zalesia
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu

 

materiał: Radio Biper Gmina Zalesie
zdjęcie: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama