Reklama

Gminny przegląd piosenki poetyckiej i poezji śpiewanej w Tłuśćcu (film) (galeria)

W dniu 10 listopada w remizie OSP w Tłuśćcu odbył się "Gminny przegląd piosenki poetyckiej i poezji śpiewanej", na który zaprosili wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz oraz prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Tłuściec Czesław Krzysztof Węgrzyniak.

W przeglądzie wystąpiło 13 uczestników. Artyści zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając po dwa utwory z nurtu poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej lub poetyckiej. – Jest to konkurs otwarty, dla wszystkich chętnych nie tylko z terenu gminy Międzyrzec Podlaski. To okazja do spotkania się mieszkańców zarówno naszej wsi jak i gminy, mamy dziś na sali prawie cały jej przekrój – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Tłuściec Czesław Krzysztof Węgrzyniak. – Z poezją śpiewaną mamy do czynienia już jedenasty rok, przedtem koncert takiej poezji kończył podsumowanie konkursu historycznego. W tym roku skupiliśmy się głównie na muzyce i piosence, czyli cały przegląd skupia się na poezji. Mamy nadzieję, że to się przyjmie i będziemy ten program powtarzać w kolejnych edycjach. Że stworzymy platformę do prezentacji dla młodych osób, które będą mogły się pokazać poza szkolną akademią i śpiewaniem wśród najbliższych w domu. Obycie ze sceną i publicznością to podstawa, a młodzi ludzie od czegoś muszą zaczynać.

Zwycięzcą i zdobywcą statuetki przeglądu został zespół w składzie: Antonina, Patrycja, Bartosz – rodzeństwo Nurzyńskich oraz Kinga Gomółka za wykonanie utworów „Bajka” Sanah oraz „Jestem białą kartką” A. Grześkiewicz.

Wyróżnienie przyznano: Ewelinie Matejko, Aleksandrze Prokopiak i Aleksandrze Baj. Pozostałe uczestniczki przeglądu: Weronika Duda, Maria Jowik, Zofia Jurkowska, Anna Osiej, Alicja Siłuszyk, Julia Tomczak oraz Julia Wiśnicka otrzymały dyplomy, zaś wszyscy wykonawcy drobne upominki.

Wydarzenie uświetnił występ duetu Katarzyny Janiszewskiej i Marty Tchórzewskiej, które w swoim repertuarze nawiązały między innymi do utworów w wykonaniu Sławy Przybylskiej. Był to ukłon z racji 90 urodzin słynnej międzyrzecczanki.

Katarzyna Janiszewska – aktorka filmowa, serialowa i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu oraz studentka musicalu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Finalistka 38 Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz teatrem Garnizon Sztuki w Warszawie. W 2022 r. premierę miały dwa filmy z jej udziałem „Szczęścia chodzą parami” oraz „Listy do M. 5”.

Marta Tchórzewska – studentka musicalu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Solistka i członkini zespołu aktorskiego w Teatrze Es w Siedlcach przy Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Laureatka wielu festiwali wokalnych ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Orfeo in Italia” we Wloszech.

Działanie jest dofinansowane ze środków Gminy Międzyrzec Podlaski w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Krzysztof Lewczuk
film: Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama