Reklama

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Łomazy (film) (galeria)

W dniu 11 listopada społeczność Gminy Łomazy na czele z wójtem Jerzym Czyżewskim wzięła udział w uroczystym podniesieniu flagi państwowej na maszt, który został sfinansowany w ramach projektu "Pod biało-czerwoną". Jednym z punktów gminnych obchodów była część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej oraz koncert piosenki patriotycznej.

Uroczystości zainaugurowała msza święta w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach, podczas której homilię wygłosił ks. kan. Adam Kamecki. Uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik upamiętniający poległych w obronie ojczyzny, gdzie delegacje władz gminnych, szkolnych i samorządowych złożyły w hołdzie poległym wieńce. 

Po odegraniu hymnu państwowego poczet flagowy OSP dokonał podniesienia flagi na maszt sfinansowany w ramach programu „Pod biało-czerwoną”.

Dalsza część uroczystości odbyła się w miejscowej szkole podstawowej, gdzie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny powstały pod kierunkiem Elżbiety Bieleckiej i Małgorzaty Szewczyk. Wystąpili również członkowie chóru szkolnego „Kanon” pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego i ludowego zespołu „Koralinki” pod opieką Agnieszki Panasiuk. Janek Telaczyński z klasy VIIIa zaprezentował swoje umiejętności grając na saksofonie, natomiast spotkanie uwieńczył koncert piosenki patriotycznej w wykonaniu zespołu „Śpiewam bo lubię”. 

 

Za zdjęcia Redakcja Radio Biper składa specjalne podziękowania Pani Dorocie!

 

 

 

materiał: Radio Biper Gmina Łomazy
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk / Dorota Łaska
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 2 komentarze do tego artykułu.

  1. Szkoda że pseudo muzyk grał na keyboardzie z Lidla za 200zł który brzmienia nie ma i nawet standardu w tych czasach jak Pitch band :/

    1. Jak ktoś umie grać to zagra i na takim z Lidla, a obaj muzycy grali profesjonalnie. I uzewnętrznianie kompleksów jest zupełnie nie na miejscu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama