Reklama

„Lubelskie pięknieje” – poznaliśmy laureatów wojewódzkiego konkursu plastycznego

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego nagrodził laureatów i wyróżnionych w konkursie plastycznym „Lubelskie pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę”. Wśród dwudziestu sześciu osób nagrodzonych znalazło się czworo przedstawicieli naszego regionu.

To już trzecia edycja konkursu organizowana w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Konkurs „Lubelskie pięknie” został ogłoszony 10 maja br. i był skierowany do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z województwa lubelskiego. Jego celem było popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych i rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci.

Łącznie w obydwu kategoriach konkursowych wpłynęło 640 prac – w kategorii klas I-IV: 389 prac, zaś 251 prac w kategorii klas V-VIII. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej w formacie A4 lub A3 wybranymi technikami plastycznymi. Temat miał dotyczyć zmian, jakie zaszły w najbliższym otoczeniu dzięki środkom z Funduszy Europejskich. Zadanie było okazją do oderwania dzieci od niebieskiego ekranu oraz pobudzenia ich kreatywności. Równoległym celem było popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych. Łącznie w kategorii klas I-IV i V-VIII wyłoniono sześcioro zwycięzców, którzy otrzymali nagrody o wartości od 200 do 600 zł: dziecięce hulajnogi, wielofunkcyjne zegarki smartwatch oraz deskorolki elektryczne. W obu kategoriach wyłoniono także po dziesięć wyróżnień. Laureaci otrzymali dyplomy i zestawy upominkowe związane z Funduszami Europejskimi, a także vouchery rodzinne do wykorzystania w miejscu dofinansowanym ze środków unijnych w województwie lubelskim, m.in. ZOO Zamość, Magiczne Ogrody czy Zoom Natury w Janowie Lubelskim. – Biorąc pod uwagę wiek uczestników i jakość tych prac myślę, że jest się czym pochwalić. Gratuluję pomysłów, które przelaliście na te piękne prace. Wasza wiedza o inwestycjach zrealizowanych z funduszy unijnych została pogłębiona. Przez te prace edukujecie również waszych rówieśników, co zostało zrobione za środki z Unii. Niech te nagrody i wyróżnienia osłodzą wam trud włożony w przygotowania – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

Wśród wyróżnionych znalazły się:

Kategoria klas I-IV:
Wyróżnienia:
Maja Zając, Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Konopnickiej w Białej Podlaskiej
Anastazja Wołosowicz, Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach

Kategoria klas V-VIII:
Wyróżnienia:
Nikola Lep, Szkoła Podstawowa im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Szóstce
Matylda Kulesza, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Komarówce Podlaskiej

Nagrody zwycięzcom w dniu 9 listopada wręczyli marszałek Jarosław Stawiarski oraz dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym UMWL Anna Brzyska.

 

materiał: Anna Nycz, Biuro Prasowe Kancelarii Marszałka
zdjęcia: www.rpo.lubelskie.pl 
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama