Reklama

Biała Podlaska: W Baczyńskim świętowali 104 lata niepodległości Polski (galeria)

10 listopada w Szkole im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy, a przede wszystkim uczniowie, uczcili niepodległość Polski w 104 rocznicę jej odzyskania.

O 11.11 odśpiewano Hymn Polski. Akademię rozpoczęło przemówienie Dyrektora Szkoły, Henryka Zacharuka. W dalszej części, przygotowanej przez uczniów technikum i branżowej szkoły I stopnia, pod kierunkiem Alicji Wawryniuk, Marleny Filipiuk i Marty Szeszko-Dragulskiej, młodzież prezentowała wspaniałą, patriotyczną postawę. Uczniowie przypomnieli historię Polski, pięknymi słowami, aktywizującymi widownię do refleksji: „choć, opowiem Ci o mojej Polsce…”.

Niesamowite wrażenie zrobiły na zebranych na hali sceny, w których uczniowie wcielili się w role żołnierzy, którzy prezentowali pełne wzruszeń wypowiedzi. W obliczu wojny, która toczy się za naszymi granicami, szczególnie poruszająca była ta, w której ojciec, żołnierz, czyta list od córeczki, a także pożegnanie syna przez matkę i dramat zakochanych młodych ludzi, których rozdzieliła wojna.

Całość dopełniona została przez odśpiewanie pieśni patriotycznych przez szkolną Grupę Medialną Forte. Za wizualny obraz tego szczególnego dnia odpowiedzialna była Teresa Lewczyk. Naszą akademię zaszczycił poseł na Sejm RP, Marcin Duszek, który wygłosił krótkie przemówienie, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektor ECKiW w Roskoszy, dyrektor Bursy szkolnej jak również Przewodnicząca Rady Rodziców Agata Żmudzińska.

materiał: Szkoła im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Chmielowska
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 2 komentarze do tego artykułu.

    1. Stefek lub Wandzia

      Poseł z Międzyrzeca to faktycznie największy darmozjad wśród 460 wybrańców narodu. Szkoda nawet czasu na komentowanie jego wybryków.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama