Reklama

Biała Podlaska: Modlili się za zmarłych funkcjonariuszy

Już po raz kolejny bialscy policjanci uczestniczyli we Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele Garnizonowym. Intencją wczorajszego nabożeństwa była modlitwa za zmarłych funkcjonariuszy służb mundurowych oraz strażaków OSP powiatu bialskiego. Po mszy przedstawiciele poszczególnych jednostek zapalili znicze pod pomnikiem Poległych Lotników Podlasia.

Wczoraj o godzinie 13:00 w Kościele Garnizonowym pw. św. Kazimierza Królewicza w Białej Podlaskiej odbyło się nabożeństwo żałobne połączone z uroczystą Mszą Świętą. Kolejny raz funkcjonariusze oraz strażacy OSP, ich rodziny i emeryci mundurowi spotkali się na wspólnej modlitwie. Intencją wczorajszego nabożeństwa była modlitwa za zmarłych ze wszystkich służb mundurowych. W nabożeństwie policjantów reprezentował m.in. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej nadkom. Mariusz Kononiuk.

Na wstępie mszy, jak co roku, odczytane zostały w wypominkach imiona i nazwiska zmarłych funkcjonariuszy Policji, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Służby Ochrony Kolei, Państwowej Straży Pożarnej oraz strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin powiatu bialskiego.

Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy wspólnej modlitwy poszli pod pomnik poświęcony pilotom, którzy tragicznie zginęli pełniąc służbę wojskową w Pułku Lotniczym w Białej Podlaskiej, by zapalić znicze.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska / 18 Dywizja Zmechanizowana Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama