Reklama

Biała Podlaska: Policjanci bialskiej drogówki spotkali się z przedszkolakami

Policjanci bialskiej drogówki odwiedzili maluchy z Przedszkola Samorządowego numer 14 w Białej Podlaskiej. Mundurowi przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym wiele uwagi poświęcając też obowiązkowi korzystania z elementów odblaskowych. Nie zabrakło czasu na zapoznanie się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów i obowiązkowej fotografii za kierownicą policyjnego motocykla.

Bialscy policjanci przez cały rok spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu przybliżając im zasady bezpieczeństwa. Ostatnio takie spotkanie odbyło się w Przedszkolu Samorządowym numer 14 w Białej Podlaskiej w ramach kampanii informacyjnej „Świeć Przykładem”. Funkcjonariusze bialskiej drogówki przekazali w przystępny dla maluchów sposób obowiązujące przepisy dotyczące pieszych.

Nie zabrakło informacji dotyczących obowiązku noszenia po zmroku w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych. Policjanci zachęcali też do korzystania z odblasków również w terenie zabudowanym. Tłumaczyli jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo zarówno samych pieszych jak i kierowców, którzy często w ostatnim momencie zauważają nieoświetlonego uczestnika ruchu. Na zakończenie mundurowi wręczyli maluchom odblaski.

W trakcie spotkania był też czas by przybliżyć dzieciom zawód policjanta oraz obejrzeć sprzęt, wykorzystywany przez bialskich mundurowych. Wszystkie dzieci mogły też usiąść za kierownicą policyjnego motocykla i poczuć się jak „prawdziwy policjant”. Dzieci nie kryły zadowolenia i promienne uśmiechy gościły na ich twarzach. Zobowiązały się również korzystać z otrzymanych odblasków, wiedząc już jak jest to ważne dla ich bezpieczeństwa.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama