Reklama

Radny Tomkowicz wnioskuje o remont drogi i poprawę funkcjonalności skrzyżowania

Podczas LII sesji Rady Powiatu Bialskiego w dniu 27 października radny Marian Tomkowicz wyraził prośbę o włączenie do przyszłorocznego budżetu remontu drogi powiatowej na odcinku Bordziłówka Stara - Droblin. Zwrócił się również do Zarządu Dróg Powiatowych o podjęcie inicjatywy poprawy funkcjonalności skrzyżowania w Ossówce.

Radny, zwracając się do Rady Powiatu Bialskiego, podkreślił, że droga, o której remont wnioskuje, do tej pory nigdy nie była poddana pracom naprawczym, a jej obecny stan techniczny wymaga podjęcia skutecznych działań. – Jest to droga bardzo uczęszczana. W Droblinie znajduje się ośrodek sportowo-rekreacyjny, jazda konna, bardzo duży popularny hotel, przyjeżdża mnóstwo osób. Ta droga jest w złym stanie. Jest naprawdę duża potrzeba – mówił radny Marian Tomkowicz. – W tej chwili byłaby to jedyna inwestycja powiatu na terenie gminy Leśna Podlaska. 

Według podanych przez wnioskującego informacji remont około dwukilometrowego odcinka miałby się odbyć z wykorzystaniem środków własnych, nie jest tam wymagana dokumentacja. – Gmina Leśna Podlaska będzie uczestniczyć w 50-ciu procentach. Koszt po około 600 tysięcy złotych nie jest duży. Położenie nakładki jest łatwym i szybkim przedsięwzięciem – twierdził.

Radny zwrócił się również do dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej Krystyny Beń o podjęcie inicjatywy w kwestii rozmów z Zarządem Dróg Wojewódzkich oraz przeprowadzenia wizji lokalnej w celu poprawy funkcjonalności skrzyżowania drogi powiatowej z wojewódzką na terenie miejscowości Ossówka. – Trzeba przepuścić wodę, bo zalega ona na naszej drodze. Skrzyżowanie jest obecnie w dobrym stanie, ale tak długo nie będzie, dlatego że kałuże będą zamarzały. Nie ma tam odprowadzenia wody, zatrzymuje ją droga wojewódzka. Tam są pewne możliwości, to nie jest duży koszt – mówił Marian Tomkowicz.

 

materiał: LII sesja Rady Powiatu Bialskiego w dniu 27 października 2022 r.
zdjęcie: kadr nagrania sesji
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama