Reklama

Janów: Sprzęt komputerowy dla rodzin byłych pracowników PGR (film) (galeria)

21 października w Janowie Podlaskim odbyło się przekazanie sprzętu komputerowego zakupionego z dotacji z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 w ramach projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR".

Choć procedura przekazania sprzętu komputerowego przeciągnęła się w czasie, co było wynikiem różnych etapów weryfikacji i konieczności uzupełniania dokumentacji, w końcu trafił on do rąk nowych użytkowników.

Cieszę się bardzo, że możemy się spotykać w takich okolicznościach, kiedy przekazujemy mieszkańcom tak fajne rzeczy. Do tego programu nie przystąpiły wszystkie gminy – zauważył wójt Leszek Chwedczuk. – Do programu mogły przystąpić te osoby, których rodzice lub dziadkowie pracowali kiedyś w Państwowych Gospodarstwach Rolnych. My w naszej gminie nie robiliśmy żadnych ograniczeń, nikogo nie wykluczaliśmy, ze względu na status czy tym podobne. Każdy, komu przysługiwał ten sprzęt, mógł do programu przystąpić. Cieszę się, że jest to tak duża liczba osób.

W ramach projektu samorząd pozyskał 71 laptopów, 16 komputerów stacjonarnych i cztery tablety na łączną kwotę 227.000 zł. Są to środki całkowicie pozabudżetowe, gmina nie poniosła przy realizacji tego projektu żadnych dodatkowych kosztów. – Są to środki pozyskane z zewnątrz, ale nic nie dzieje się samo, żeby to pozyskać musiał przy tym ktoś pracować – podkreślił włodarz składając podziękowania osobom zaangażowanym w realizację zadania: Dawidowi Błażejakowi, Krzysztofowi Skibińskiemu i zastępcy wójta Wiesławowi Fili.

Sprzęt jest fabrycznie nowy, posiada 36-miesięczną gwarancję dostawcy. Mieszkańcy otrzymali razem z umową kontakt do serwisu, ponieważ sama gmina nie świadczy usługi serwisowania, nie pośredniczy również w naprawie. W przypadku usterek użytkownicy będą kontaktować się bezpośrednio z dostawcą sprzętu.

 

materiał: Radio Biper Gmina Janów Podlaski
zdjęcie: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama