Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Pożar w Urzędzie Miasta – Ćwiczenia Obronne „Krzna 2022”

Nieznany mężczyzna wszedł do sali obsługi interesantów Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej i wyrzucił dwie zapalone butelki z płynem. W budynku wybuchł pożar, natomiast sprawcy udało się uciec. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń obronnych pod kryptonimem „KRZNA 2022”. Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb oraz praktyczne sprawdzenie znajomości procedur przez pracowników urzędu w sytuacji kryzysowej.

Posłuchaj ważnego spotu:

Wczoraj o godzinie 12.00 na terenie Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej rozpoczęły się ćwiczenia obronne pod kryptonimem „KRZNA 2022” mające na celu doskonalenie poziomu przygotowania pracowników administracji publicznej w sytuacji podwyższenia stanów gotowości obronnej państwa oraz doskonalenie umiejętności współdziałania służb na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowej. Ćwiczenia organizowane były przez Urząd Miasta przy współpracy Policji, Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Zgodnie z założeniami ćwiczeń do budynku Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej wszedł nieznany mężczyzna, który w sali obsługi interesantów wyrzucił dwie zapalone butelki z płynem. W budynku wybuch pożar natomiast sprawca zbiegł z urzędu. Rozpoczęła się ewakuacja budynku, a na miejsce wezwane zostały służby ratunkowe.

Policjanci dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i bezkolizyjny przejazd służb ratowniczych. Prewencyjnie zabezpieczali też miejsce zdarzenia. Pomagali innym służbom w ewakuacji osób w miejsce bezpieczne oraz zabezpieczali teren przed dostępem osób postronnych. Dodatkowo policjanci prowadzili poszukiwania sprawcy, który został zatrzymany na terenie miasta. Po zakończeniu działań ratowniczych na miejsce wysłana została grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki.

Celem przeprowadzonych ćwiczeń było też usprawnienie praktycznych umiejętności związanych z rozwiązaniem sytuacji kryzysowej. Policjanci doskonalili umiejętności współdziałania z innymi służbami. Była to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń między uczestnikami ćwiczenia. Wnioski i uwagi z przeprowadzonych działa stanowić będą cenny materiał dydaktyczny. Wszystko odbyło się według założonego planu. Ćwiczenia składały się z dwóch etapów. Pierwszy to część praktyczna, w której udział brały wszystkie służby ratunkowe. Na zakończenie odbyło się podsumowanie ćwiczenia z przedstawicielami służb biorących udział w szkoleniu.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama