Reklama

Łomazy: Grzegorz Czerwicki opowiedział o walce z nałogami

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Młodzieżowa Rada Gminy Łomazy zaprosiły na spotkanie autorskie z Grzegorzem Czerwickim, autorem książki "Nie jesteś skazany", w której opowiada o swoich nałogach, więzieniu i o drodze jaką przebył, aby wrócić na wolność i założyć rodzinę. Spotkanie odbyło się 20 października w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach.

Grzegorz Czerwicki 12 lat spędził w więzieniu, teraz spotyka się z innymi, by dawać świadectwo. Od lat odwiedza szkoły, domy dziecka i więzienia, gdzie spotyka się z młodzieżą i osadzonymi, by opowiedzieć im własną historię.

Nie jesteś skazany” to opowieść o człowieku, który spędził 12 lat za kratami. Stracił siostrę. Zapomniała o nim matka. Gdy był na dnie, w celi poznał Przyjaciela, dzięki któremu jego życie się odmieniło. Dziś, już po kilku latach spędzonych na wolności, opisuje swoją drogę wychodzenia z ciemności do światła, pokazując, że gdy postawisz wszystko na jedną kartę, możesz dokonać rzeczy po ludzku niemożliwych! (lubimyczytac.pl)

W spotkaniu z autorem książki w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach wzięli udział uczniowie klas VII-VIII, nauczyciele oraz przedstawiciele władz gminnych. 

To spotkanie to jeden ze sposobów na działania profilaktyczne, mające na celu uchronić naszą młodzież przed pułapkami, które czyhają we współczesnym świecie – podkreślają organizatorzy.

 

materiał, zdjęcie: ZPO w Łomazach, UG Łomazy
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama