Reklama

Reklama

Rokitno: Pokaz specjalistycznych maszyn do zbioru dyń (film) (galeria)

W sobotę, 22 października, w siedzibie PHU Farmer w Rokitnie odbył się pokaz specjalistycznych maszyn do zbioru dyń. Szczepan Wojdat właściciel firmy rodzinnej Farmer zaprezentował najnowsze kombajny produkcji austriackiej. Już od kilku lat pracują na polach Gminy Rokitno kombajny tureckie. Obecnie PHU Farmer promuje jako dostawca i dealer maszyn firm Ascon i Moty z Austrii.

Posłuchaj ważnego spotu:

Gmina Rokitno i jej okolice to niewątpliwie środek zagłębia dyniowego. To tutaj na polach pysznią się pomarańczowe okazy, których zbiór wymaga coraz liczniejszych i nowocześniejszych maszyn. – Prezentujemy dziś maszyny rolnicze do uprawy i zbioru pestki dyni. Uprawa dyni to dla rolników forma zarobku, ponieważ przy dzisiejszej pogodzie, czyli panującej suszy, dynia będzie zawsze łatwiejsza w uprawie i z niej właśnie zostanie więcej w kieszeni dla rolnika – stwierdza Szczepan Wojdat.Dysponujemy takim sprzętem i nasza firma zajmuje się usługą dla rolnictwa, m.in. w zbiorze pestki dyni, jej uprawie, suszeniu i dalszej sprzedaży.

FARMER dysponuje maszynami austriackimi, każda z nich sprawdza się w innej formie uprawy i zbioru. Więcej o maszynach w poniższym materiale filmowym.

Farmer to również Olejarnia, gdzie oleje tłoczone są na zimno. Właścicielka zaprezentowała serię tłoczonych na miejscu w Farmerze olei – rzepakowego, lnianego, z pestek dyni, czarnuszki i ostropestu. – Nasza olejarnia funkcjonuje od 2017 r. Specjalizujemy się w tłoczeniu olei z nasion, które produkujemy w naszym gospodarstwie rolnym. Proces nie jest zbyt trudny, wszystkiego można się nauczyć – wyjaśnia Maria Wojdat. – To bardzo zdrowy produkt, który mogą spożywać wszyscy. Leczniczo, stosując do sałatek, deserów.

materiał: Radio Biper Rokitno
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama