Reklama

Jesienna biesiada w Ortelu Królewskim II (film) (galeria)

W dniu 15 października członkinie zespołu "Macierz" z Ortela Królewskiego II zaprosiły swoich gości do wspólnego śpiewania i biesiadowania pod hasłem "Tacy jesteśmy". W spotkaniu wzięło udział osiem zespołów ludowych z terenu gminy Piszczac i gmin sąsiednich.

Na wydarzenie zjechały zaprzyjaźnione zespoły ludowe z terenu gminy Piszczac i nie tylko, bo wśród biesiadników nie zabrakło członków „Raz na ludowo” z Huszczy, „Pohulanki” z Kopytnika, „Śpiewam bo lubię” z Łomaz, „Zielonej Kaliny” z Dubowa, „Kaliny” z Perkowic, „Dworzanek” z Piszczaca Kolonii, „Na swojską nutę z Zahorowa” i „Jarzębiny” z Jabłocia. Wśród utworów przeważały ludowe, biesiadne, wybrzmiały też nuty ukraińskie. – To biesiada coroczna, której nie było przez ostatnie dwa lata. Tęskniliśmy za tym, teraz już możemy śpiewać – podkreśla sołtys Ortela Królewskiego Drugiego Irena Dowhun. – Wcześniej była biesiada wiosenna, tym razem spotykamy się jesienią.

W tym samym czasie w Studziance odbywała się biesiada patriotyczna, ale jak wyjaśniła nasza rozmówczyni, organizatorzy zgodnie „podzielili się” zespołami i na żadnej z imprez nie zabrakło osób chętnych do wspólnej zabawy. 

Więcej o wydarzeniu w Studziance:
Studzianka: Przegląd pieśni patriotycznych i biesiadnych (galeria) <<==>> LINK

Gospodarzem wydarzenia był zespół „Macierz” z Ortela Królewskiego II, który w 2019 r. świętował dziesięciolecie powstania. Skupia osiem członkiń, którym do taktu przygrywa akordeonista Jakub Gdela.

Więcej o zespole „Macierz” z Ortela Królewskiego II
Piszczac: 10 lat Zespołu Macierz z Ortela Królewskiego (galeria) <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Gmina Piszczac
zdjęcia: Biper TV
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama