Reklama

Biała Podlaska: Znamy wyniki 33. Konkursu Literackiego „Bajki, Bajeczki…” (film) (galeria)

Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej ogłosiło wyniki 33. Konkursu Literackiego "Bajki, Bajeczki...", adresowanego do dzieci w wieku 9-14 lat. Podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 19 października w Klubie Kultury "Piast".

Łącznie na konkurs wpłynęło 38 prac. Jury w składzie: Edyta Tyszkiewicz –przewodnicząca jury, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, Urszula Pietruczuk – członek jury, emerytowany wieloletni pracownik kultury oraz Joanna Tymoszczuk – członek jury oceniło prace i przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych.

To już 33 edycja konkursu. Jest on przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych z klas III-VIII. Zainteresowanie było ogromne, jak nigdy. Wpłynęło prawie 40 prac i  muszę powiedzieć, że były na bardzo wysokim poziomie. Na wiosnę była edycja plastyczna tego konkursu, natomiast teraz jest edycja literacka, ponieważ odbywają się w tym tygodniu Podlaskie Spotkania Literackie – przybliża szczegóły Joanna Tymoszczuk. – Mimo, że żyjemy w dobie komputeryzacji, w której dominuje obraz, jednak słowo pisane wciąż jest żywe. Młodzi ludzie napisali bardzo mądre opowiadania, z morałem, z przesłaniem. Pisali o przyjaźni, mądrości życiowej. Dzieci nie tylko piszą, ale też tworzą książeczki z ilustracjami. 

W kategorii wiekowej klas III-V:
1 miejsce – Alexia Gmur lat 11 ze Szkoły Podstawowej w Międzyrzecu Podlaskim za opowiadanie pt. ”Spotkanie ze Świętym Mikołajem”

2 miejsce – Lena Walenciuk lat 11  Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej. za opowiadanie pt. ”Siwe źrebię”.
2 miejsce – Pola Makaruk lat 10 ze Szkoły Podstawowej w Międzyrzecu Podlaskim za opowiadanie pt. ”Nieustraszony strach na wróble”.

3 miejsce – Karolina Wrzosek lat 11 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białej Podlaskiej za opowiadanie pt. ”Duch konia”.

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

  • Lena Lewczuk lat 9 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej za opowiadanie pt. ”Gdzie ja mieszkam”
  •  Paweł Radkiewicz lat 9 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podl.za opowiadanie pt. ”Aborygeniusz chłopak (nie)zwykły”.

W kategorii wiekowej klas VI-VIII:
1 miejsce – Aniela Jastrzębska lat 14 ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej za opowiadanie pt. ”Mały, biały kruk”.

2 miejsce Natalia Stankiewicz lat 12 ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej za opowiadanie pt. ”Jak kapryśnica zmieniła się na lepsze”.

3 miejsce Maja Stefaniak lat 12 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej za opowiadanie pt. ”Tajemniczy świat”.
3 miejsce Kamil Kuźmiuk lat 14 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Białej Podlaskiej za opowiadanie pt. ”Bajka o zwierzętach”.

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

  • Helena Berlińska lat 12 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej za opowiadanie pt. ”Dąb na wzgórzu”
  • Julia Marczyńska lat 12 ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej za opowiadanie pt. ”Przyjaciel czy zabawka”

–  Prace były na wyrównanym poziomie, dlatego postanowiliśmy przyznać aż tyle nagród i wyróżnień, doceniając pisarstwo dzieci i młodzieży, które w dobie natłoku obrazów, może rozwijać bogactwo wyobraźni i pozwala przeżywać przygody literackie – wyjaśnia jury konkursu. 

Jury za naszym pośrednictwem pragnie podziękować nauczycielom i opiekunom za wsparcie i przygotowanie uczniów do konkursu.

Podczas gali finałowej  fragmenty nagrodzonych bajek przeczytali: Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk , dyrektor BCK Zbigniew Kapela, rzecznik urzędu miasta Gabriela Kuc, przewodnicząca jury Edyta Tyszkiewicz oraz  członek jury Urszula Pietruczuk. Ponadto aktorzy bialskiego Teatru Słowa Danuta Szaniawska i Tadeusz Humin zaprezentowali kilka wierszy.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska / Bialskie Centrum Kultury
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Jakub Sowa, Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama