Reklama

Licealiści z Wisznic pojechali do Włoch

Po trwających dwa tygodnie przygotowawczych warsztatach pedagogiczno – kulturowych oraz językowych młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach wyjechała do Włoch. W ramach programu nr 2021-1-PL01-KA121-SCH-000006720 Erasmus+ dofinansowanego z funduszy europejskich wzięli oni udział w dwutygodniowej wycieczce do nadmorskiej miejscowości Cattolici. Dzięki udziałowi w projekcie lepiej poznali język angielski oraz kulturę włoską i kształtowali umiejętności społeczne.

W ramach współpracy ze szkołą partnerską Instituto Paritario Michelangelo w Rimini uczniowie uczestniczyli w zajęciach z jęz. angielskiego, geografii i historii oraz poznawali kulturę i tradycję Włoch. Jednym z efektów pracy było opracowanie słowniczka językowego. Młodzież poznała także techniki niezbędne do aktywnego i kreatywnego działania w social mediach, w wyniku czego powstał krótki film i kolaż o podobieństwach i różnicach kulturowych.

Uczniowie spędzali aktywnie czas, integrując się z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej, biorąc udział w zabawach i zawodach. W ramach zajęć międzykulturowych włoscy koledzy zaprezentowali tajniki kuchni włoskiej oraz tradycje i obyczaje. Z kolei młodzież wisznickiego liceum zapoznała rówieśników z polskimi tradycjami oraz wybranymi obyczajami i zwrotami językowymi. Rezultatem tych działań było powstanie książki kucharskiej ze specjałami kuchni włoskiej.

Licealiści wiele godzin spędzili na zwiedzaniu malowniczych okolic Cattolici, następnie przeprowadzili wywiady z jej mieszkańcami na temat różnic kulturowych pomiędzy Polską i Włochami. Licealiści wzięli udział w wycieczkach do: Rimini, Gradary, Wenecji, San Marino, Loreto i Boloni, odwiedzając zabytki i miejsca ważne dla włoskiej kultury.

 

materiał, tekst i zdjęcia: Hanna Bruczuk, LO Wisznice
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama