Reklama

Kulinarne przysmaki Święta Darów Jesieni w Burwinie

9 października mieszkańcy Burwina i Krasówki spotkali się, by wspólnie celebrować cykliczne już Święto Darów Jesieni. Wydarzeniu towarzyszył konkurs kulinarny. Niebawem krótka relacja filmowa.

Impreza odbyła się na terenie byłej szkoły w Burwinie, towarzyszyło jej ognisko, a dodatkowo mieszkańcy przynieśli coś smacznego w koszyczku. – Jak każdego roku spotkaliśmy się na Święcie Darów Jesieni. W tym roku w niezbyt licznym, ale jakże wspaniałym składzie. Jak zwykle mamy konkurs kulinarny, którego tematem przewodnim było jabłko, mamy więc potrawy, które w swoim składzie zawierają jabłka – wyjaśnia sołtys wsi Burwin Agata Sadowska.

Wśród potraw konkursowych pojawiły się m.in. wątróbka z jabłkiem na szpinaku, ciasta i sałatki. Degustatorzy uznali zgodnie, że każde z tych dań zasłużyło na zaszczytne pierwsze miejsce.

Tym razem na spotkanie przybyli mieszkańcy Burwina i Krasówki. – To miejsce dla mieszkańców Burwina, ale też Krasówki, jest bardzo ważne, tutaj kwitnie życie. Budynek szkoły był wspólny dla tych miejscowości i nadal służy jako budynek użyteczności publicznej. Tutaj odbywają się zebrania sołeckie jednej i drugiej miejscowości, wszelkie imprezy i spotkania – tłumaczy pani sołtys. – Święto Darów Jesieni to nasze stałe, cykliczne wydarzenie, oprócz tego organizowane są tu mniejsze imprezy.

 

materiał: Radio Biper Gmina Łomazy
zdjęcie: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama