Reklama

Gmina wydłużyła termin przyjmowania wniosków na przydomowe oczyszczalnie

Osoby zainteresowane założeniem przydomowej oczyszczalni ścieków na terenie gminy Międzyrzec Podlaski mają szansę przystąpić do projektu, ponieważ samorząd wydłużył termin przyjmowania wniosków. Oczyszczalnie powstaną w miejscach, gdzie budowa kanalizacji jest niemożliwa lub ekonomicznie nieuzasadniona.

Projekt ma być odpowiedzią na potrzebę ograniczenia ilości nieoczyszczonych ścieków socjalno – bytowych odprowadzanych bezpośrednio do gruntu lub wód. Z informacji podanych na stronie Urzędu Gminy Międzyrzec Podlaski wynika, że szacunkowy całkowity koszt opracowania projektu i budowy nowej przydomowej oczyszczalni ścieków może wynieść od 25.000 do 30.000 zł brutto, natomiast przewidywane koszty partycypacji właściciela nieruchomości w wykonaniu dokumentacji projektowej oraz budowie przydomowej oczyszczalni ścieków to wstępna kwota od 2.500 do 5.000 zł brutto, w zależności od liczby osób zamieszkałych na danej posesji, typu przyjętej przydomowej oczyszczalni ścieków oraz sposobu odprowadzenia ścieków oczyszczonych, co jest uzależnione od warunków geologicznych. Przeprowadzenie tego przedsięwzięcia będzie uzależnione od możliwości finansowych samorządu oraz od pozyskania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych.

Aby przystąpić do projektu należy mieć m.in. uregulowane wszelkie zobowiązania wobec Gminy z tytułu należności podatkowych, opłat za wodę i ścieki, odbioru odpadów komunalnych oraz dokonać zgłoszenia do ewidencji prowadzonej przez Gminę Międzyrzec Podlaski zbiornika bezodpływowego lub oczyszczalni ścieków zlokalizowanych na nieruchomości.

Gmina wydłużyła termin przyjmowania wniosków dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie do 14 października 2022 r.

Szczegółowe warunki przystąpienia do projektu dostępne są na stronie Urzędu Gminy:
Wydłużenie naboru na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków <<==>> LINK

 

materiał: UG Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama