Reklama

Zawody strzeleckie myśliwych na strzelnicy w Hrudzie (film) (galeria)

18 września na strzelnicy w Hrudzie spotkali się myśliwi, by rozegrać zawody strzeleckie w sześcioboju myśliwskim i wrócić z nich z upragnionym pucharem. O przebiegu zawodów, których celem jest popularyzacja strzelectwa wśród myśliwych z okręgu bialskiego, rozmawiamy z Andrzejem Danilukiem, członkiem Naczelnej Rady Łowieckiej Okręgu Biała Podlaska. Radio Biper sprawowało patronat medialny nad wydarzeniem.

Strzelnica w Hrudzie to typowa strzelnica do strzelań myśliwskich, znajdują się więc na niej stanowiska typu trap, skeet, przeloty – tzw. bażant, oś zająca, dzika i rogacza. Tego dnia zawodnicy walczyli o ważne dla nich trofea. Do rywalizacji stanęło 32 uczestników. Zawody rozegrano w pełnym sześcioboju myśliwskim w klasyfikacji indywidualnej, z podziałem na klasę mistrzowską oraz powszechną, z uwzględnieniem kategorii Dian. – To jest bardzo ważne wydarzenie dla okręgu, ponieważ jest to Puchar Prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej, Puchar Łowczego Krajowego i Okręgowego, a także Przewodniczącego Komisji Strzeleckiej – wyjaśnia Andrzej Daniluk, członek Naczelnej Rady Łowieckiej Okręgu Biała Podlaska, którego spotykamy na stanowisku skit, gdzie siedmiu zawodników oddaje strzały do rzutek próbując uzyskać maksymalne 100 punktów przybliżające do zwycięstwa i pucharu. Każdy z nich bierze dziś udział w sześcioboju myśliwskim.

Zainteresowanym wyjaśniamy, że „przeloty”, czyli tzw. bażant, to strzały oddane do rzutków imitujących przelot tego właśnie ptaka. Zawodnicy strzelają najpierw do rzutków pojedynczych, następnie podwójnych, dubletów. Co ważne, jest to przede wszystkim bezkrwawa forma łowów, która pozwala ćwiczyć celność i spostrzegawczość. – To doskonali nasze umiejętności, powoduje, że czujemy się pewniej i bezpieczniej w łowisku, a także możemy bezkrwawo potrenować, żeby potem w łowisku było jak najmniej pudeł lub zranień – zaznacza nasz rozmówca.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

KLASA MISTRZOWSKA
Chodowiec Andrzej 463 /500 pkt
Szymczuk Marcin 463 /500 pkt
Gochnio Jerzy 453 /500 pkt
O pierwsze miejsce w klasie mistrzowskiej rozegrano baraż na osi Krąg pomiędzy Andrzejem Chodowcem a Marcinem Szymczukiem. Zwyciężył Andrzej Chodowiec.

KLASA POWSZECHNA
Czarnecki Jacek 441 /500 pkt
Ulanowski Maciej 414 /500 pkt
Fabisiak Hubert 409 /500 pkt

KATEGORIA ,,DIAN”
Gontarz Natalia 246 /500 pkt
Kiszczak Agnieszka 198 /500 pkt
Lipa Karolina 107 /500 pkt

NAJLEPSZY WYNIK W KULI
Chodowiec Andrzej 188 /200 pkt
Czarnecki Jacek 181 /200 pkt
Parafiniuk Rafał 180 /200 pkt

NAJLEPSZY WYNIK W ŚRUCIE
Szymczuk Marcin 285 /300 pkt
Gochnio Jerzy 275 /300 pkt
Chodowiec Andrzej 275 /300 pkt

Zawody nie odbyłyby się w tak atrakcyjnej dla myśliwych formie gdyby nie sponsorzy. – Głównym sponsorem jest Delta Optical, ale mamy też lokalnych sponsorów. Mamy wspaniałe nagrody, dlatego też dziś dopisali strzelcy nie tylko z regionu, ale z całej Polski. Są to strzelcy z uprawnieniami do polowań, a każdy z nich musi być członkiem Polskiego Związku Łowieckiego – wyjaśnia Andrzej Daniluk.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama